لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۲۰

نخستین روز وبینار کنگره سالانه سازمان فرهنگی سیاسی ایران پاد برگزار شد


نخستین روز وبینار کنگره سالانه سازمان فرهنگی سیاسی ایران پاد

کنگره سالانه سازمان فرهنگی سیاسی ایران پاد امسال با شرکت فعالان و کارشناسان حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، و اجتماعی در قالب یک وبینار دو روزه با عنوان «وبینار امید» کار خود را آغاز کرد.

چشم انداز آینده ایران، ارائه طرح ها و راهکارها برای رسیدن به آینده ای امیدبخش و سرافراز پس از گذر از جمهوری اسلامی، موضوع گفتگوی مهمانان این وبینار را تشکیل می دهد.

روز نخست وبینار امید با سرود شاهنشاهی، معرفی سخنرانان، و پخش ترانه‌هایی در وصف ایران آغاز شد.

اولین سخنران جمشید اسدی، اقتصاددان مقیم فرانسه، بود. محور سخنان آقای اسدی بر ضرورت وجود یک اقتصاد بازاربنیاد در کنار توسعه سیاسی و اجتماعی در دوران پسا جمهوری اسلامی استوار بود.

جمشید اسدی اقتصاد دولتی را مایه فقر و مهاجرت خواند.

در ادامه خلیل انداچه، جامعه‌شناس و استاد دانشگاه در ایالت کالیفرنیای آمریکا، درباره اهمیت عامل جمعیت در روند توسعه جوامع سخن گفت و بر سوءنیت رهبران جمهوری اسلامی در تلاش برای رشد جمعیت ایران تاکید کرد.

رویا خدایی، پزشک و فعال مدنی، به حقوق و مشکلات زنان در فرهنگ و جامعه مردسالار و مقایسه آن در پیش و بعد از حمله اعراب و ورود اسلام به ایران پرداخت و گفت، نه فقط حقوق زن ایرانی بلکه حقوق مردان نیز در سایه دین اسلام پایمال شده است.

بابک شکرآبی، فعال و کنشگر مدنی و سیاسی، درباره جوانان و فرار مغزها از ایران مطالبی را شرح داد و گفت در کارنامه حاکمان ایران حرف و عمل هرگز همخوانی نداشته است.

او در ادامه تعلیم و آموزش جوانان به ویژه در خارج از ایران با مفاهیم جدید و کمک به انتقال آن به هم نسل‌هایشان در ایران را از وظایف اپوزیسیون عنوان کرد.

دکتر نامدار بقایی یزدی، از اعضای اندیشکده پروژه ققنوس، و مَردو آناهید، پژوهشگر فرهنگی، از دیگر مهمانان نخستین روز وبینار امید بودند که از چالش ها و فرصت ها در حوزه محیط زیست و آب در ایران و رهایی خرد از بند ایمان سخن گفتند

روز دوم و پایانی وبینار امید با حضور مهمانان بیشتری از جمله ناخدا ناصر مِیمَند، کاوه موسوی، سعید احمدی، و امیر طاهری برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG