لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۸

یک کارگر میدان نفتی در ایران خود را «به دلیل مشکلات مالی» حلق‌آویز کرد


عکس منتسب به اعدام این کارگر.
عکس منتسب به اعدام این کارگر.

گزارش‌ها حاکی است که یک کارگر جوان اهوازی به دلیل عدم پرداخت حقوقش، خود را در میدان نفتی هویزه حلق‌آویز کرد و به زندگی خود پایان داد.

نام این کارگر در شبکه های اجتماعی «عمران روشنی مقدم» اعلام شده و رئیس اداره کار هویزه این خودکشی را تایید کرده است.

همکاران این کارگر نیز به رسانه های ایران گفته‌اند که این جوان کارگر در تامین هزینه‌های زندگی ناتوان بود و همین امر در تصمیم برای خودکشی، بی‌تاثیر نبوده است.

این دومین خودکشی به دلیل مشکلات اقتصادی در ایران در یک هفته اخیر است. پیش از این نیز یک جانباز جنگ ایران و عراق که درخواست وام از بنیاد شهید را داشت، در کرمانشاه مقابل ساختمان این بنیاد دست به خودسوزی زد و پس از انتقال به بیمارستان جان باخت.

همچنین خبرهای غیررسمی در شبکه های اجتماعی نیز حاکی از خودکشی ناموفق یک کارگر شرکت نفت در امیدیه اهواز است. گفته می شود دلیل اقدام به خودکشی این کارگر نیز «پرداخت نشدن حقوق» بوده است.

آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ثروت کشور خود را به جای مردم، صرف حمایت از گروه های تروریستی و بی ثبات سازی در خاورمیانه می‌کند.

ایالات متحده همچنین بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.

XS
SM
MD
LG