لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۹

بلومبرگ: موج دوم شیوع ویروس کرونا در ایران آغاز شده است


نماز عید فطر در تهران - ۱۳۹۹
نماز عید فطر در تهران - ۱۳۹۹

مقامات ایران روز چهارشنبه ثبت ۳۱۳۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کردند که ۵۰ درصد بیشتر از موارد گزارش شده در یک هفته قبل است.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ در روز چهارشنبه ۱۴ خرداد، این بالاترین آمار روزانه ابتلا به ویروس کرونا در دو ماه گذشته در ایران است و این افزایش به آمار روزانه ماه مارس نزدیک شده است که اوج ابتلا روزانه به ویروس کرونا بود. به نوشته بلومبرگ، به نظر می رسد این افزایش موارد ابتلا نشان دهنده موج دوم شیوع ویروس کرونا باشد.

بنا بر آمارهای رسمی، تاکنون ۱۶۰ هزار و ۶۹۶ نفر در ایران در مجموع به ویروس کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد بیش از ۸ هزار نفر جان باخته اند. هرچند آمار رسمی ایران و کشورهایی مانند روسیه و چین قابل راستی‌آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود. با این وجود برآورد می‌شود که آمار واقعی بسیار بیشتر از ارقام اعلام شده باشد و مقامات این کشورها شمار واقعی مبتلایان و جان‌باختگان را پنهان کرده باشند.

افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در حالی است که مقامات ایران در اواسط ماه فروردین محدودیت ها برای مقابله با ویروس کرونا را کاهش دادند.

XS
SM
MD
LG