لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۸

فیفا ایران را به پرداخت غرامت ۶ میلیون یورویی به سرمربی سابق تیم ملی محکوم کرد؛ واکنش کاربران در شبکه‌های اجتماعی


مارک ویلموتس پنجاه ساله، سابقه مربیگری تیم ملی بلژیک و ساحل عاج را دارد.
مارک ویلموتس پنجاه ساله، سابقه مربیگری تیم ملی بلژیک و ساحل عاج را دارد.

فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) در پی شکایت سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران را به پرداختن غرامت ۶ میلیون و ۱۳۷ یورویی به مارک ویلموتس محکوم کرد.

براساس حکم صادر شده، فدراسیون فوتبال ایران، ظرف مدت ۳۰ روز باید به تعهدات خود در این پرونده عمل کند. مقامات فدراسیون فوتبال ایران در نخستین واکنش مدعی شدند این حکم قطعی نیست.

مارک ویلموتس که از عدم پرداخت منظم و به موقع حقوقش شاکی بود، از تیم ملی فوتبال ایران جدا شد اما عدم توافق مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران پس از فسخ قرارداد، کار را به شکایت رساند.

محکومیت فدراسیون فوتبال ایران پس از ماه ها کش و قوس در این پرونده، بازتاب گسترده‌ای در شبکه های اجتماعی داشته است. بسیاری از کاربران خواستار بازخواست و برخورد قضایی با مسئولان فدارسیون فوتبال ایران شده‌اند.

از سوی دیگر تعدادی از روزنامه‌نگاران ورزشی و کاربران آشنا به ساختار فوتبال ایران خواستار این شده‌اند که ماجرا به مدیران فدراسیون فوتبال منحصر نشده و نقش وزارت ورزش در این «افتضاح مدیریتی» فراموش نشود.

از جمله از یک نماینده مجلس هم نقل شده که این قرارداد خسارت‌بار با آگاهی شخص مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش ایران منعقد شده است:

اما در این بین علی کریمی مربی و بازیکن سابق تیم ملی در یک پست اینستاگرامی به غرامت ۶.۲ میلیون یورویی فدراسیون فوتبال از سوی فیفا واکنش نشان داد و با انتشار عکسی از مارک ویلموتس در حال کاشت درخت در کمپ تیم‌های ملی، نوشت: «با ١٦٦ ميليارد تومن ميشه تمام ايران رو درخت كاشت، ولى اين هنر فدراسيون و هيئت رئيسه حى و حاضر بود كه با يك درخت تمومش كردن. خسته نباشي دلاور خدا قوت...»

محکومیت به پرداخت غرامت سنگین به ویلتموس از سوی فدراسیون فوتبال ایران در حالی رسانه ای شده است که پیش از این روابط عمومی این فدراسیون این محکومیت را شایعه دانسته و آن را تکذیب کرده بود.

حالا با تایید صحت این حکم قرار است فدراسیون فوتبال ایران درخواست تجدیدنظر خود را در دادگاه حکمیت ورزش ارائه دهد و مبلغی در حدود ۵ هزار یورو نیز به عنوان هزینه دادرسی به کمیته تعیین وضعیت واریز کند.

XS
SM
MD
LG