لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۴

درخواست مریم رجوی از پرزیدنت بایدن: جمهوری اسلامی بابت نقض حقوق بشر پاسخگو شود


مریم رجوی، رییس شورای ملی مقاومت
مریم رجوی، رییس شورای ملی مقاومت

رییس شورای ملی مقاومت با بیان این که ایران در «ضعیف‌ترین نقطه» تاریخ خود قرار دارد، از دولت جو بایدن خواسته است جمهوری اسلامی را بابت نقض حقوق بشر پاسخگو کند.

مریم رجوی، رییس شورای ملی مقاومت، در پاسخ به پرسش کتبی فاکس نیوز، که گزارش آن روز چهارشنبه ۱۵ بهمن منتشر شد، گفت: «رژیم ایران در ضعیف‌ترین نقطه تاریخ ۴۲ ساله خود قرار دارد. آن رژیم از نظر اقتصادی ورشکسته است.»

وی با بیان این که «کام مردم ایران به شدت تلخ شده است و آنها بسیار عصبانی هستند،» خاطرنشان کرد که «اعتراضات نوامبر ۲۰۱۹ و ژانویه ۲۰۲۰ به روشنی اشتیاق مردم ایران را برای تغییر رژیم به نمایش گذاشت.»

خانم رجوی افزود: «به دلیل سیاست‌های جنایتکارانه رژیم، تاکنون دست‌کم ۲۱۰ هزار تن جان خود را به دلیل ویروس کرونا از دست داده‌اند و این با هیچ جای دنیا قابل مقایسه نیست. این نارضایتی مردم را حتی بیشتر کرده است.»

رییس شورای ملی مقاومت، شاخه سیاسی سازمان مجاهدین خلق که گروه عمده مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران است، به شبکه خبری فاکس گفته است که هنوز هیچ تماسی بین آن شورا و دولت پرزیدنت بایدن برقرار نشده است.

مریم رجوی در پاسخ به این پرسش فاکس نیوز که پیام او به جو بایدن، رییس جمهوری جدید ایالات متحده درباره نحوه برخورد دولت او با رژیم ایران چیست، گفت: «شکل‌گیری دموکراسی باید در اولویت باشد.»

وی افزود: «در هر سیاستی در برابر رژیم روحانیون باید تمایل اکثریت قاطع مردم ایران آن طور که در جریان قیام ۲۰۱۹ به وضوح بیان شد، لحاظ شود؛ و آن پایان استبداد مذهبی و استقرار یک حکومت دموکراتیک است.»

رهبر این گروه اپوزیسیون ایرانی مستقر در خارج از کشور افزود: «حقوق بشر باید پیشاپیش و در بطن این سیاست باشد. و رژیم ایران باید بابت نقض فاحش حقوق انسانی بنیادین مردم ایران پاسخگو شود.»

XS
SM
MD
LG