لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۷

تیم ملی فوتبال ایران با غلبه بر سوریه در بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در گروه اول صدرنشین شد


تیم ملی فوتبال ایران
تیم ملی فوتبال ایران

تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی مقابل سوریه صدرنشین گروه اول انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا شد. ایران در این دیدار در مقابل حریف تمرینی همیشگی‌اش با گل دقیقه ۵۶ علیرضا جهانبخش به سختی به پیروزی رسید.

در این دیدار نشاط و سرزندگی همیشگی در تیم ملی ایران دیده نمی‌شد و در دقایق پایانی و پنج دقیقه وقت اضافی هر لحظه ممکن بود نتیجه این بازی با گل تساوی سوریه عوض بشود.

اعضای تیم ملی ایران فقط دو روز در کنار هم بودند و تنها جلسه تمرینی آنها روز چهارشنبه با کریم باقری برگزار شده بود.

در آستانه این دیدار مشخص شد که اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی ایران، وحید هاشمیان، دستیار او، و ملادن زگانیر، مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی، به فاصله چند روز از یکدیگر به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند.

در این دیدار دراگان اسکوچیچ همچنین سردار آزمون را به دلیل محرومیت و همچنین احسان شیخ‌صفی، مرتضی پورعلی‌گنجی، و مجید حسینی را به علت مصدومیت در اختیار نداشت.

با این پیروزی، تیم ملی ایران با کسب سه امتیاز صدرنشین گروه خود در مسابقات انتخابی جام جهانی شد.

از سوی دیگر، کره جنوبی در خانه خود در مقابل عراق در اولین گام، نتیجه تساوی کسب کرد و عراق یک امتیاز ارزشمند گرفت. همچنین امارات و لبنان به مصاف هم رفتند و این بازی بدون گل به پایان رسید و هر دو تیم یک امتیاز دریافت کردند.

اکنون سوریه در قعر جدول است، بقیه تیم‌ها یک امتیازی هستند و تیم ملی ایران صدرنشین است.

تیم ملی شانزدهم شهریور در دومین هفته انتخابی جام جهانی در دوحه میهمان عراق است. سوریه هم با امارات دیدار می‌کند و کره جنوبی هم به دیدار لبنان می‌رود.

XS
SM
MD
LG