لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۴

بستری شدن دوباره استاد محمدرضا شجریان در بیمارستان؛ «خسرو آواز ایران» در اغما


محمدرضا شجریان در کنسرت در کنار درخشانی و دخترش مژگان در کنسرت دبی
محمدرضا شجریان در کنسرت در کنار درخشانی و دخترش مژگان در کنسرت دبی

گزارش‌ها حاکی است که محمدرضا شجریان، استاد آواز ایران، بار دیگر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان جم بستری شده است و در «اغما» به سر می‌برد.

هیئت مدیره بیمارستان جم در تهران، روز دوشنبه ۱۴ مهرماه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کردند که محمدرضا شجریان روز گذشته «با شرایط عمومی ، قلبی و ریوی - تنفسی ناپایدار و افت سطح هوشیاری، افت فشار خون و پلاکت در بخش مراقبت‌های ویژه» بستری شده است.‌

همچنین یکی از اعضای تیم پزشکی مداواکننده استاد شجریان به رسانه‌های داخل ایران گفت که «میزان هوشیاری استاد محمدرضا شجریان به عدد ۵ رسیده است و او در حال حاضر در کما به سر می‌برد.» او اعلام کرده که «شب گذشته استاد شجریان با وضعیت بسیار بد و با کاهش فشار خون و عفونت شدید در ناحیه بدن و کیسه صفرا به بیمارستان جم تهران منتقل شد و در حال حاضر در بخش آی‌سی‌یو بستری است.»

#فوری استاد #شجریان بار دیگر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان جم بستری شدند. ‌ ‌بیمارستان جم دقایقی قبل با انتشار اطلاعیه ای نوشت: «استاد عزیزمان دیروز با شرایط عمومی ، قلبی و ریوی - تنفسی ناپایدار و افت سطح هوشیاری ، افت فشار خون و پلاکت در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند. با توجه به شرایط ناپایدار بالینی از ملت عزیز خواهشمندیم از درگاه خداوند متعال برای اسطوره آواز ایران ، سلامتی و بهبودی مسئلت نمایند. با آرزوی سلامتی برای استاد عزیزمان ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰ هیئت مدیره بیمارستان جم»‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌#شجریان #محمدرضا_شجریان #محمدرضاشجریان #استاد_شجریان #استاد_محمدرضا_شجریان #خسرو_آواز_ایران #خانه‌ی_شجریان #موسیقی_دستگاهی‌ #موسیقی_سنتی #موسیقی_اصیل #خانه_شجریان #mohammadreza_shajarian #mohammad_reza_shajarian #shajarian #shajarian_home #SH13990714

A post shared by «خانه شجریان» (@shajarian_home) on

محمدرضا شجریان آخرین بار ۲۵ مرداد به بخش‌ مراقبت‌های ویژه بیمارستان منتقل شد و در سوم مهرماه، از بیمارستان مرخص شده بود.

استاد شجریان، که او را «خسرو آواز ایران» می‌خوانند، چند سال در حال مبارزه با بیماری سرطان بوده است. استاد شجریان اوایل بهمن ماه سال گذشته به دلیل شرایط نامناسب جسمانی به بیمارستان جم منتقل و در بخش مراقبت های ویژه بستری شده بود که در پی آن، انتشار اخبار ضد و نقیض درباره وضعیت او باعث نگرانی طرفدارانش شد و عده زیادی برای مدتی طولانی در اطراف بیمارستان تجمع کردند.

محمدرضا شجریان پس از همراهی با اعتراضات مردمی پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، مجوز برگزاری کنسرت و انتشار آلبوم در ایران را از دست داد و پخش صدایش از صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز ممنوع شد.

در فروردین سال ۱۳۹۸، بنیاد بین المللی «آقاخان» با اهدای جایزه «خداوندگاری موسیقی» به محمدرضا شجریان، از استاد آواز ایران قدردانی کرد.

XS
SM
MD
LG