لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۶

کارگران کارخانه هپکو در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود اعتصاب کردند


تجمع کارگران کارخانه هپکو (عکس از رسانه‌های اجتماعی)
تجمع کارگران کارخانه هپکو (عکس از رسانه‌های اجتماعی)

خبرهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکی از تحصن و اعتصاب کارگران شرکت هپکو اراک است.

بر اساس این اخبار، تعدادی از کارگران شرکت هپکو روز یکشنبه ۲۹ تیر با تجمع مقابل دفتر مدیریت این کارخانه، به پرداخت نشدن دو ماه حقوق عقب افتاده خود اعترض کردند.

کارگران در این تجمع شعار دادند: «کرونا بهانه‌ست، تعطیلی هدف است.» آنها همچینین خواستار برکناری مدیریت کارخانه شدند.

کارخانه هپکو از بزرگترین کارخانه‌های تولید‌کننده ماشین‌آلات سنگین راهسازی است که از قبل از انقلاب کارش را آغاز کرد و بعد از انقلاب در اختیار دولت قرار گرفت. از زمان خصوصی‌سازی و از سال ۱۳۸۶ مشکلات این کارخانه شدت پیدا کرد.

در دو سال گذشته کارگران این کارخانه در اعتراض به عملکرد مدیریت و پرداخت نشدن مطالباتشان بارها اعتصاب و تجمع کردند. کارگران خواستار تغییر مالکیت این کارخانه از خصوصی به بخش دولتی بودند.

در همین رابطه، خبرگزاری ایلنا که اخبار کارگران را گزارش می‌کند هفته گذشته از واگذاری هپکو به سازمان تامین اجتماعی در ازای بدهی دولت به این سازمان خبر داد و نوشت: «گویا قرار است این کارخانه مشکل‌دار بازهم در جریان پاسکاری‌های دولت، معطل بماند و روزهای بحرانی آن طولانی‌تر شود.»

ایالات متحده بارها سوءمدیریت، فساد مالی نهادینه، و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران و وضعیت نابسامان معیشتی و رفاهی مردم آن کشور دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.

XS
SM
MD
LG