لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۵

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان می‌گوید «امنیت خوزستان» در خطر است؛ استاندار خوزستان: بحران بی‌آبی در جلسه آتی سران قوا بررسی خواهد شد


قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار خوزستان
قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار خوزستان

در حالی که استاندار خوزستان از بررسی بحران بی‌آبی در خوزستان در جلسه آتی سران سه قوه خبر داده است، رئیس مجمع نمایندگان خوزستان می‌گوید که «امنیت خوزستان» در خطر است.

به گزارش ایسنا، قاسم سلیمانی دشتکی پس از برگزاری جلسه شورای مدیریت بحران خوزستان که روز جمعه ۲۵ تیر برگزار شد، گفت تا هفته آینده «طرح جامعی» در ارتباط با بحران کم آبی در استان خوزستان آماده می شود تا در «جلسه سران سه قوه بررسی شود.» استاندار خوزستان با اشاره به «تنش آبی بسیار شدید» در خوزستان گفت برای رسیدگی به نارضایتی‌های مردم استان در مورد بی‌آبی «در چند روز اخیر فشارهای بیشتری به مقامات عالی‌رتبه وارد کردیم.»

قوه قضاییه هم اوایل روز جمعه اعلام کرده بود غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس این قوه، «دستور پیگیری فوری حل مشکل آب در خوزستان» را صادر کرده است.

همزمان رئیس مجمع نمایندگان خوزستان از به خطر افتادن «امنیت خوزستان» خبر داد و از «ارائه گزارش های غلط» در مورد این استان به «مهمانانی که از بالادست به خوزستان می آیند» انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، عبدالله ایزدپناه که در جلسه شورای مدیریت بحران خوزستان حضور داشت گفت: «خوزستان تاوان بی تدبیری و تصمیمات اشتباه را پس می‌دهد.»

این در حالی است که گزارش‌های ارسالی به صدای آمریکا نشان می‌دهد شهرهای استان خوزستان، شامگاه جمعه ۲۵ تیر برای دومین روز پیاپی صحنه اعتراض مردم شهرها و مناطق مختلف این استان بوده است. به رغم جو امنیتی سنگین در خوزستان و شنیده شدن صدای شلیک در چندین نقطه، مردم در خیابان ها با شعارهای «تشنه‌ام»، «آب حق من است»، و «هور ما کو، آب ما کو»، اعتراض خود را به شرایط موجود نشان داده‌اند.

XS
SM
MD
LG