لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۹

سقوط آزاد ارزش پول ملی ایران ادامه دارد؛ دلار به مرز ۲۶ هزار تومان رسید


ادامه روند کاهش ارزش پول ملی ایران در حالی است که نارضایتی اصناف مختلف از وضعیت اقتصادی افزایش یافته است
ادامه روند کاهش ارزش پول ملی ایران در حالی است که نارضایتی اصناف مختلف از وضعیت اقتصادی افزایش یافته است

گزارش‌ها از بازار ارز ایران حاکی از ادامه روند کاهش ارزش پول ملی ایران و رسیدن قیمت هر دلار آمریکا به مرز ۲۶ هزار تومان است.

رسانه های داخل ایران گزارش دادند که در ساعاتی از روز یکشنبه ۲۹ تیرماه، هر دلار آمریکا با افزایش ۸۷۰ تومانی نسبت به روز گذشته، ۲۵هزار و ۹۲۰ تومان و هر یورو نیز به قیمت۲۹ هزار و۲۰۰ تومان به فروش رسید.

این در حالی است که عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی، در ۱۵ تیرماه اعلام کرده بود که بانک مرکزی «دخالت هدفمند» در بازار ارز را اعمال می‌کند تا قیمت‌ها کنترل شود. پیش از این نیز او نوسان‌های اخیر بازار ارز را «شوک‌های گذرا و موقتی» دانسته بود.

همچنین برخی از کاربران شبکه های اجتماعی از معامله شدن هر دلار آمریکا با قیمت ۲۶ هزارتومان در صرافی‌ها خبر داده‌اند.

ادامه روند کاهش ارزش پول ملی ایران در حالی است که نارضایتی اصناف مختلف از وضعیت اقتصادی افزایش یافته و از جمله کارگران در اعتراض به وضعیت معاشی و حقوق معوقه خود ماه‌ها است که تجمعات اعتراضی برگزار می کنند.

ایران تحت تحریم‌های شدید اقتصادی ایالات متحده قرار دارد. مقامات آمریکا می‌گویند تا ایران مثل یک کشور عادی رفتار نکند، و از حمایت از گروه‌های تروریستی دست بر ندارد، به فشار تحریم‌ها ادامه خواهند داد.

ایالات متحده از زمان روی کار آمدن پرزیدنت ترامپ با اعلام این که توافق هسته‌ای برجام مانع فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده جمهوری اسلامی، به عنوان بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان، نشده است، از برجام خارج شد.

XS
SM
MD
LG