لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۴

کرونا در ایران – شمار مبتلایان جدید طی یک روز، دو برابر شد


بیمارستان شهدای تجریش در تهران
بیمارستان شهدای تجریش در تهران

وزارت بهداشت ایران، از ۱۷ خرداد تا ۱۸ خرداد ، ۸ هزار و ۸۴۶ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا را تأیید کرد. این رقم دیروز، ۴ هزار و ۹۰۷ نفر بود.

به این ترتیب، مجموع مبتلایان به کرونا در ایران به مرز ۳ میلیون نفر نزدیک شد.

آمار وزارت بهداشت همچنین نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۹ بیمار دیگر جان خود را در اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست دادند و مجموع جان‌باختگان کرونا را به ۸۱ هزار و ۳۶۲ نفر رساندند.

بسیاری نسبت به صحت آمار رسمی تردید دارند و حتی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز اعلام کرد که آمار واقعی ابتلا و مرگ چند برابر آمار رسمی است.

بر اساس نقشه رنگبندی شیوع کرونا در اپلیکیشن ماسک، در حال حاضر ۱۶ شهر کشور در وضعیت قرمز (بسیار پرخطر) ، ۲۰۱ شهر در وضعیت نارنجی (پرخطر)، ۲۳۱ شهر در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار دارند.

واکسیناسیون در ایران همچنان با مشکلات متعددی از جمله کمبود دز دوم روبرو است و به گفته مقامات بهداشتی کشور، دریافت محموله سه میلیون دزی واکسن‌های وارداتی نیز به تأخیر افتاده است.

بر اساس آمار وزارت بهداشت، کمی بالای پنج درصد از جمعیت حداقل یک دز واکسن دریافت کرده‌اند و تنها ۶۸۲ هزار و ۴۸۳ نفر دز دوم خود را نیز تزریق کرده‌اند.

داده‌های جمع‌آوری شده توسط وب سایت «دنیای ما در قالب آمار» نشان می‌دهد ایران، یکی از کندترین کشورهای منطقه در واکسیناسیون عمومی بوده است.

آمار افرادی که کامل واکسینه شده اند در ایران و چند کشور منطقه
آمار افرادی که کامل واکسینه شده اند در ایران و چند کشور منطقه

XS
SM
MD
LG