لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۱

حامد اسماعیلیون به تعطیلی فرودگاه‌های تهران در روز تحلیف ابراهیم رئیسی واکنش نشان داد


فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران - آرشیو
فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران - آرشیو

سازمان هواپیمایی کشور می‌گوید فرودگاه‌های تهران همزمان با مراسم تحلیف ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی مدتی بسته خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمد حسن ذیبخش،‌ سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور روز سه‌شنبه ۵ مرداد ماه گفت که در روز پنجشنبه ۱۴ مرداد ماه‌ فرودگاه‌های مهرآباد، امام خمینی، پیام، آزادی و قزوین به مدت دو ساعت و نیم تعطیل خواهد بود.

به گفته‌ سخنگوی سازمان هواپیمایی، این تعطیلی به منظور «رعایت الزامات ایمنی و امنیتی» کلیه فرودگاه‌ها در مراسم تحریف است.

پس از انتشار این خبر حامد اسماعیلیون،‌ سخنگوی انجمن خانواده‌های جانباختگان پرواز اوکراینی که دی ماه ۱۳۹۸ با شلیک پدافند هوایی سپاه پاسداران سرنگون شد،‌ با انتشار متنی در توئیتر به این خبر واکنش نشان داد و نوشت: «در روز انتصاب پیشکار دیکتاتور فرودگاه‌ها را می‌بندند. در روز جنگ اما... زنده بمانند تا چپاول کنند.»

بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه سال ۱۳۹۸ که یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین،‌ با ۱۷۶ سرنشین عازم کی‌یف در اوکراین بود که پس از برخاستن از فرودگاه تهران، با شلیک پدافند هوایی سپاه پاسداران سرنگون شد. پس از چند روز اصرار مقامات ایران، که می گفتند سقوط هواپیما بر اثر نقص فنی روی داده است، سپاه سرانجام اعلام کرد که این هواپیما را به «اشتباه» هدف قرار داد. این تاخیر موجب اعتراضات عمومی شد.

XS
SM
MD
LG