لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۶

نیروی انتظامی تهران: در حادثه پارک ملت «فقط تعدادی شاخه و برگ» زمین ریخت


حضور نیروهای امدادی و انتظامی در محدوده پارک ملت پس از شنیده شدن صدای انفجار – ۱۹ تیر ۱۴۰۰
حضور نیروهای امدادی و انتظامی در محدوده پارک ملت پس از شنیده شدن صدای انفجار – ۱۹ تیر ۱۴۰۰

تحقیقات درباره جزئیات شنیده شدن صدای انفجاردر اولین ساعات شنبه ۱۰ تیر به وقت محلی در اطراف پارک ملت تهران ادامه دارد.

حمید هداوند، جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در واکنش به رویداد روز شنبه، به خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، گفت «فقط تعدادی شاخه و برگ» بر زمین ریخته و هیچ خسارت جانی و مالی به بار نیامده است.

آقای هداوند فیلم‌های منتشرشده در فضای مجازی از انفجار و آتش‌سوزی در بعضی از ساختمان‌های پایتخت در پی شنیده‌شدن صدای انفجار در پارک ملتش را «جعلی» و آن را «جوسازی رسانه‌های ضدانقلاب» توصیف کرد.

در شبکه‌های مجازی تصاویری از انفجار روز شنبه و با استفاده از تصاویری که خبرنگاران در داخل نیز منتشر کرده بودند، انتشار یافت. برخی از تصاویر کاربران ایرانی نیز دودی سفید را در نزدیکی مجموعه صدا و سیما نشان داد.

در همین حال، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران به خبرگزاری ایرنا گفت حادثه انفجاری در شمال پایتخت روی نداده و آتش‌نشانان هیچ اثری از وقوع چنین حادثه‌ای مشاهده نکرده‌اند.

اما به گفته حمیدرضا گودرزی، معاون امنیتی استانداری تهران، جزئیات و ابعاد حادثه در حال بررسی است و پس از اطمینان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اوایل شنبه ١٩ تیر، رسانه‌های داخل ایران از شنیده‌شدن صدای انفجاری مهیب در حوالی پارک ملت تهران خبر دادند. شبکه خبر و خبرگزاری ایرنا در گزارش‌های ابتدایی گفتند یک شی نامشخص منفجر شده که تلفات و خساراتی به بار نیاورده است.

XS
SM
MD
LG