لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۲

سفیر فرانسه در سازمان ملل: به نتیجه رساندن مذاکرات غیرمستقیم هسته‌ای میان آمریکا و ایران در وین دشوار نیست


مذاکرات وین (آرشیو)
مذاکرات وین (آرشیو)

سفیر فرانسه در سازمان ملل می‌گوید که به نتیجه رساندن مذاکرات غیرمستقیم هسته‌ای میان آمریکا و ایران در وین دشوار نیست.

نیکلا دِ-ریویِر که کشورش از روز پنجشنبه ریاست دوره‌ای شورای امنیت را برعهده گرفت، معتقد است ایالات متحده و ایران نباید در مورد این که کدام‌یک گام اول را بر خواهند داشت، بحث کنند؛ چرا که همه می‌دانند «هر دو طرف» باید حرکت کنند.

نیکلا د-ریویر، سفیر فرانسه در سازمان ملل متحد، گفت: «مسئله این نیست که چه کسی مسئول چه کاری است و چه کسی باید چه اقدامی را اول انجام دهد. به نظر من این موضوع به نوعی بی‌ربط است و توجه را از آن چه باید واقعا انجام شود، منحرف می‌کند. آن‌ چه باید صورت گیرد این است که مجموعه‌ای از اقدامات هسته‌ای که ایران باید انجام دهد، نهایی شود. مجموعه‌ای از تحریم‌هایی که آمریکا باید لغو کند هم نهایی شود. زمانی که این [دو کار] انجام شد، مشخص است که این کار می‌تواند باید به طور همزمان اجرا شود.»

رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد در ماه ژوئیه، می‌گوید که بهتر است همه دست‌اندرکاران مذاکرات، تمام تلاش خود را بکنند تا در هفته‌های آینده به نتیجه برسند؛ زیرا به گفته او، هر چه زمان بگذرد، کار دشوارتر خواهد شد.

  • 16x9 Image

    گیتا آرین

    خبرنگار ارشد بخش فارسی صدای آمریکا، عمدتا ً متمرکز بر خبرهای مربوط به حوزه سیاست خارجی او حرفه خبرنگاری را از سال ۱۳۶۶ با کار در رادیو شروع کرد و در سال ۱۳۸۳ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG