لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۳

تجاوز به دختربچه ۹ ساله و قتل او در دهلی نو بار دیگر خشم عمومی را برانگیخت


تجمع در هند در اعتراض به تجاوز جنسی و قتل یک دختر خردسال
تجمع در هند در اعتراض به تجاوز جنسی و قتل یک دختر خردسال

روستاییان خشمگین روز پنجشنبه ۵ اوت در نزدیکی یک مرکز سوزاندن جسد در دهلی نو، پایتخت هند، جایی که گفته می‌شود یک دختر ۹ ساله اوایل این هفته مورد تجاوز قرار گرفت و کشته شد، تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار اجرای عدالت در مورد این دختر شدند.

به گفته یک افسر پلیس، چهار مرد مظنون که همگی در این مرده‌سوزخانه کار می‌کردند دستگیر شده‌اند؛ اما هنوز علیه آنها اعلام جرم نشده‌ است.

پلیس اعلام کرد که این دختر روز یکشنبه به مادرش گفته است که قصد دارد از این محل آب بیاورد. پلیس می‌گوید که حدود نیم ساعت بعد کشیش این مرکز سوزاندن جسد با مادر او تماس گرفت و گفت دخترش دچار برق گرفتگی شده است.

به گفته پلیس، جسد این دختر که آثار کبودی بر آن دیده می‌شد به مادرش نشان داده شد؛ اما مظنونان بدون تماس با مقامات او را سوزاندند و مادرش را تهدید کردند که با پلیس تماس نگیرد.

کارشناسان پزشکی قانونی در حال آزمایش بر روی آثار به جا مانده بر روی لباس او هستند؛ اما از آنجا که جنازه سوزانده شده است علت مرگ را نمی‌توانند دقیق مشخص کنند.

پلیس مظنونان را بازداشت کرده است. اما بر اساس قوانین هند، تا زمان تکمیل تحقیقات نمی‌توان به طور رسمی علیه آنها اعلام جرم کرد.

معضل خشونت جنسی در هند از سال ۲۰۱۲ و از زمان تجاوز گروهی و کشتن یک دانشجوی ۲۳ ساله در اتوبوسی در دهلی نو، در کانون توجه قرار گرفته است.

این واقعه با اعتراضات گسترده‌ای همراه شد و قانونگذاران را برای تشکیل دادگاه‌های سریع رسیدگی به پرونده های تجاوز و تشدید مجازات برای مجرمان این‌گونه جنایت ترغیب کرد. در آن پرونده، چهار مرد به مرگ محکوم شده و دار زده شدند.

با این حال، جنایات جنسی همچنان ادامه دارد و بر اساس آمار دولتی، در هر ۱۵ دقیقه، یک زن در هند مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرد.

XS
SM
MD
LG