لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۵

پاپ فرانسیس: همه‌گیری جهانی کرونا باید موجب هوشیاری بیشتر مردم نسبت به محیط زیست شود


آرشیو - پاپ فرانسیس
آرشیو - پاپ فرانسیس

رهبر کاتولیک‌های جهان می‌گوید که کاهش چشم‌گیر آلودگی هوا در سراسر جهان در طول تعطیلی شهرها به خاطر همه‌گیری کرونا، باید بعد از برداشتن محدودیت‌ها بیشتر مورد توجه و نگرانی دولت‌ها قرار گیرد.

به گزارش رویترز، پاپ فرانسیس در مراسم نیایش روز یکشنبه در میدان سنت پیترز واتیکان گفت که همه‌گیری جهانی کرونا موجب خوداندیشی مردم نسبت به رابطه‌شان با محیط زیست شده است.

او گفت: «تعطیلی شهرها از آلودگی هوا کاسته و بار دیگر زیبایی بسیاری از اماکن و چشم اندازهای عاری از دود و ترافیک را آشکار کرده است. اکنون، با بازگشت به فعالیت‌عای عادی روزمره، باید در نگهداری از خانه مشترکمان بیشتر مسئول باشیم.»

میدان سنت پیترز یکماه پیش به روی عموم باز شد و آخرین محدودیت‌های سفر‌ ایتالیا نیز در سوم ژوئن مصادف با ۱۴ خرداد برداشته شد.

کاهش آلودگی هوا در بسیاری از نقاط جهان موجب بهتر شدن وضعیت محیط زیست شد. برای نمونه، در ونیز آب‌های معمولا تیره و تار کانال‌های شهر به خاطر کاهش ترافیک قایق ها به قدری تمیز و شفاف شده بود که حتی می‌شد ماهی‌ها را دید. همچنین سر و کله راکون‌ها در پارک مرکزی نیویورک پیدا شد و در ولز بزهای کوهی در خیابان‌های داخل شهر پرسه می‌زدند.

XS
SM
MD
LG