لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۹

نیمی از ایالت‌های آمریکا دست‌کم پنجاه درصد از جمعیت بزرگسال خود را به طور کامل واکسینه کرده‌اند


با سرعت گرفتن واکسیناسیون در آمریکا، سفرهای هوایی نیز افزایش یافته است
با سرعت گرفتن واکسیناسیون در آمریکا، سفرهای هوایی نیز افزایش یافته است

اطلاعات منتشر شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا نشان می‌دهد دست‌کم ۲۵ ایالت آمریکا، به علاوه واشنگتن دی سی، پایتخت ایالات متحده، تاکنون حداقل نیمی از ساکنان بزرگسال خود را کاملاً واکسینه کرده‌اند.

به گزارش شبکه خبری «سی ان ان»، بیل دی‌‌بلازیو، شهردار نیویورک، روز دوشنبه گفت که مدارس دولتی به طور کامل در ماه سپتامبر به آموزش حضوری باز خواهند گشت و هیچ گزینه یادگیری از راه دوری وجود نخواهد داشت.

با این وجود مایشا پورتر، رئیس اداره مدارس نیویورک، گفت استفاده از ماسک در مدارس همچنان الزامی است.

از سوی دیگر، سفرهای هوایی نیز در آخر هفته گذشته به بیشترین میزان خود در دوران همه‌گیری رسید، به طوری که اداره امنیت حمل و نقل آمریکا اعلام كرد تعداد موارد غربالگری آن روز، حدود ۹۰ درصد از كل افرادی بود كه در چنین روزی در سال ۲۰۱۹ غربال شده بودند.

با نزدیک شدن به تعطیلات «روز یادبود» در آمریکا، هواپیماها نیز تقریبا پر شده‌اند. بر اساس آمار هواپیمایی «آمریکن ایرلاینز»، یک پرواز داخلی به طور متوسط ۹۸ مسافر می‌برد. در سال ۲۰۱۹، این رقم ۹۹ مسافر بود.

در سراسر آمریکا ، بیش از ۶۱ درصد از بزرگسالان آمریکایی دست‌کم یک دز واکسن کرونا را زده‌اند و نزدیک به ۴۷ درصد، به طور کامل واکسینه شده‌اند.

ایالت مِین، با واکسینه کردن کامل بیش از ۶۲ درصد از جمعیت بالای ۱۸ ساله خود، از سایر ایالت‌های آمریکا جلوتر است.

با سرعت گرفتن واکسیناسیون، آمریکا پایین‌ترین میزان ابتلا را پس از یک سال تجربه کرد و مقامات بهداشتی می‌گویند شرایط از این هم بهتر خواهد شد.

آمار دانشگاه جانز هاپکینز نشان می‌دهد آمریکا طی هفته گذشته، به طور متوسط روزانه ۲۵ هزار مورد ابتلا و بیش از ۵۴۰ مورد مرگ ناشی از ابتلا به کرونا را ثبت کرد.

موارد ابتلا نیز نسبت به ماه گذشته، ۵۷ درصد کاهش پیدا کرده است.

XS
SM
MD
LG