لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۰

پخش اینترنتی فیلم «بربادرفته» با یک مقدمه جدید به زودی از سر گرفته می‌شود


Gone With The Wind
Gone With The Wind

فیلم «بربادرفته» به زودی به فهرست نمایش شبکه پخش اینترنتی «اچ بی او مکس» (به انگلیسی: HBO Max) باز می گردد.

به گزارش تارنمای خبری «فاکس نیوز»، ژاکلین استوارت، مجری شبکه فیلم های کلاسیک «ترنر» و استاد دپارتمان سینما و علوم رسانه ای در دانشگاه شیکاگو، با انتشار مقاله ای این خبر را اعلام کرد.

او قرار است بخش جدیدی را که به ابتدای فیلم‌ اضافه خواهد شد، اجرا کند و درباره برخی از شرایط و زمینه های تاریخی آن دوران توضیح دهد.

خانم استوارت حضور در این پروژه را موقعیتی توصیف کرد که می توان درباره ارزش و اهمیت آموزشی آثار کلاسیک، برای نکوهش تبعیض نژادی و بی عدالتی با تماشاگران سخن گفت.

ژاکلین استوارت، مجری شبکه فیلم های کلاسیک «ترنر» و استاد دپارتمان سینما و علوم رسانه‌ای دانشگاه شیکاگو
ژاکلین استوارت، مجری شبکه فیلم های کلاسیک «ترنر» و استاد دپارتمان سینما و علوم رسانه‌ای دانشگاه شیکاگو

او در ادامه یادآور شد که اگر مردم به درستی تکالیف خود را انجام دهند و در این زمینه آگاه باشند، احتمال ایجاد گفتمانی صادقانه و سازنده درباره «زندگی سیاهان» در سینما و جامعه وجود دارد.

فیلم بربادرفته، پس از مرگ جرج فلوید و اعتراضات گسترده به نژادپرستی در آمریکا، از فهرست نمایش شبکه اچ بی او مکس خارج شد.

این فیلم در سال ۱۹۳۹ ‌وبر اساس رمانی از مارگارت میچل ساخته شد و در چهارچوب داستانی عاشقانه، گوشه هایی از رویدادهای جنگ های داخلی آمریکا را به تصویر می کشد.

فیلم «برباد رفته» به کارگردانی ویکتور فلیمینگ و با هنرنمایی ویوین لی و کلارک گیبل اگرچه از محبوب ترین آثار تاریخ سینما است، ولی رویکرد آن درباره مقوله برده‌داری ‌و زندگی سیاهپوستان در ایالت‌های جنوبی با انتقادات زیادی همراه بوده است.

به گفته ژاکلین استوارت «برباد رفته» فیلمی است که با داستان عاشقانه و تصاویر زیبای خود، به واقعیت‌های تلخ این دوران بی‌‌توجه است.

شبکه اینترنتی «اچ بی او مکس» هنوز به صورت رسمی درباره اظهارات ژاکلین استوارت و تولید این مقدمه اضافی برای فیلم توضیحی نداده است.

XS
SM
MD
LG