لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۵

دولت آلمان به بازماندگان هولوکاست بیش از ۶۶۲ میلیون دلار کمک می‌‌کند


 بسیاری از بازماندگان هولوکاست شرایط مالی بدی دارند و هزینه‌های اضافی دوران کرونا، از جمله تهیه ماسک و ابراز حفاظتی، برای آنها کمرشکن است
بسیاری از بازماندگان هولوکاست شرایط مالی بدی دارند و هزینه‌های اضافی دوران کرونا، از جمله تهیه ماسک و ابراز حفاظتی، برای آنها کمرشکن است

سازمانی که با دولت آلمان در مورد جبران خسارت بازماندگان هولوکاست در حال مذاکره است می‌گوید این کشور توافق کرده که بیش از ۶۶۲ میلیون دلار به آنها، که در حال حاضر به دلیل همه‌گیری کرونا نیز تحت فشار هستند، کمک کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، سازمان موسوم به «کنفرانس ادعاهای مالی [درخواست غرامت] یهودیان علیه دولت آلمان» مستقر در نیویورک این مبلغ را طی دو سال آینده به ۲۴۰ هزار بازمانده هولوکاست در سراسر جهان - با اولویت دادن به ساکنان اسرائیل، آمریکای شمالی، اروپای غربی، و کشورهای شوروی سابق - پرداخت خواهد کرد.

با سپری شدن ۷۵ سال از پایان جنگ جهانی دوم، همه بازماندگان هولوکاست اکنون سالخورده هستند. همچنین از آن جا که این افراد در دوران جوانی از تغذیه مناسب محروم بودند، امروزه بسیاری از آنها با مشکلات متعدد پزشکی دست به‌ گریبان هستند.

افزون بر این، شمار زیادی از آنها همه اعضای خانواده خود را از ‌دست داده‌اند و با مشکلات روانی ناشی از آزار و اذیت نازی‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند.

گرگ اشنایدر، معاون اجرایی این سازمان، به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفته است که بسیاری از بازماندگان هولوکاست در محدوده خط فقر زندگی می‌کنند و هزینه‌های اضافی دوران کرونا، از جمله تهیه ماسک و ابراز حفاظتی، برای آنها کمرشکن است. آنها اغلب ناچارند میان پرداخت هزینه دارو، غذا، و یا کرایه ‌خانه یکی را انتخاب کنند.

کمک مالی جدید به یهودیانی که از آلمان مزایا دریافت نمی‌کنند، و در درجه اول به افرادی که از چنگ نازی‌ها گریخته و به نقاط دیگر جهان پناه برده‌اند، اختصاص می‌یابد.

به گفته آقای اشنایدر حدود ۵۰ درصد از بازماندگان هولوكاست در بروكلین نیویورک زندگی می‌كنند. آنها به ویژه زمانی كه نیویورک کانون شیوع ویروس کرونا در آمریكا بود، آسیب زیادی دیدند.

طی دو سال آینده به هر یک از این بازماندگان دو پرداخت ۱۴۰۰ دلاری تعلق خواهد گرفت.

این مبلغ، افزون بر بودجه اضطراری ۴.۳ میلیون دلاری است که سازمان مذکور بهار امسال میان مراکز مراقبت از بازماندگان توزیع کرد.

این سازمان می‌گوید که دولت آلمان همچنین در دور اخیر مذاکرات سالانه موافقت کرد که بودجه خدمات رفاه اجتماعی به بازماندگان را ۳۶ میلیون دلار افزایش دهد و به مبلغ کل ۶۵۱ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱ برساند.

در نتیجه مذاکرات انجام شده توسط این سازمان از سال ۱۹۵۲، دولت آلمان تاکنون به بازماندگان هولوکاست بیش از ۸۰ میلیارد دلار غرامت پرداخته است.

XS
SM
MD
LG