لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۲

مقام مسئول در زمینه مبارزه با یهودستیزی در آلمان: تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران ضروری است


شورای امنیت سازمان ملل متحد
شورای امنیت سازمان ملل متحد

یک مقام رسمی آلمان در امر مبارزه با یهودستیزی، با اشاره به ضدیهود و ضداسرائیل بودن رژیم جمهوری اسلامی، بر ضرورت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تاکید کرد.

اووه بکر، کمیسر مبارزه با یهودستیزی در ایالت هسن آلمان، روز جمعه در گفت‌و‌گو با جروزالم پست گفت: «اگر آلمان می‌خواهد منافع امنیت ملی خودش - یعنی حق موجودیت کشور یهودی [اسرائیل] - را جدی بگیرد، باید آشکارا از ادامه تحریم تسلیحاتی [ایران] حمایت کند، روابط خود با رژیم ملایان در تهران را متوقف کند، و با این کار پیام روشنی را برای رهبران ایران بفرستد.»

آقای بکر تاکید کرد: «اتحادیه اروپا - به منظور حفظ منافع خودش و هم برای حفظ منافع اسرائیل - نباید به روسیه و چین در جهت تقویت قدرت نظامی رژیم ملایان در ایران، کمک کند. این تحریم [تسلیحاتی] دست‌کم فرصتی برای حفظ موازنه قدرت فعلی - که امری ضروری است - محسوب می‌شود.»

آقای بکر گفت: «من برای مردم ایران آینده‌ای را آرزو می‌کنم که در آن، آنها بتوانند در آزادی و رفاه و بدون تحریم‌ و سختی - حتی بدون بنیادگرایی حکومتی - زندگی کنند. ولی در حال حاضر، ما شاهد رژیمی در تهران هستیم که مردم خود را سرکوب می‌کند، به جهان خیانت می‌کند، و کشور اسرائیل را مورد تهدید و هدف حمله قرار می‌دهد.»

دولت آلمان در رأی گیری هفته گذشته شورای امنیت سازمان ملل متحد برای تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه رژیم ایران رای ممتنع داد. منتقدان این اقدام آلمان، از جمله آمریکا، این رای آلمان را به منزله جانبداری آن کشور از رژیم مذهبی جمهوری اسلامی قلمداد کرده‌‌اند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته در یک نشست خبری در سازمان ملل متحد، با بیان این که توافق هسته‌ای برجام برای خاورمیانه و آمریکا امنیت به ارمغان نیاورده و رفتار ایران را تغییر نداده است، گفت: «ما از جامعه جهانی می‌خواهیم به روندی که می‌تواند به حصول توافقی برای رسیدگی به تمام جنبه‌های رفتار شریرانه ایران بیانجامد، بپیوندد.»

XS
SM
MD
LG