لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۲۹

دموکرات‌های ایالت جورجیا سرانجام در انتخابات درون‌‌حزبی برای کرسی سنا رقابت می‌کنند


آرای غیابی در انتخابات درون حزبی ایالت جورجیا. ۵ مه ۲۰۲۰
آرای غیابی در انتخابات درون حزبی ایالت جورجیا. ۵ مه ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ دموکرات‌های امیدوار به رقابت با سناتور جمهوریخواه دیوید پردو در ایالت جورجیا، در انتخابات ماه نوامبر، روز سه شنبه در انتخابات درون حزبی با یکدیگر روبرو می شوند. این انتخابات به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا پس از هفته ها تاخیر برگزار می شود.

مسئول برگزاری انتخابات در ایالت جورجیا هشدار داده که رای‌دهندگان ممکن است با صفی طولانی روبرو شوند و نتایج به آهستگی گزارش شود. بسته شدن بعضی حوزه های اخذ رای، محدودیت های ناشی از ویروس کرونا برای رای گیری حضوری، و رسیدگی به شمار فزاینده آرای پستی وضعیت را پیچیده کرده است.

نامزدهای مطرح در این رقابت درون حزبی دموکرات ها شامل جان اوساف، نامزد پیشین نمایندگی کنگره، ترزا تاملینسن، شهردار سابق کلمبوس، و سارا ریگز آمیکو، معاون پیشین فرماندار جورجیا، هستند.

سناتور پردو، که از متحدان نزدیک پرزیدنت دونالد ترامپ است، می‌کوشد در انتخابات ماه نوامبر کرسی خود را برای یک دوره شش ساله دیگر حفظ کند. جمهوریخواهان تلاش می کنند قدرت را در کاخ سفید و سنا در دست خود نگاه دارند. پردو با رقیبی در حزب جمهوریخواه روبرو نبوده است.

رای دهندگان در ایالت جورجیا از دستگاه های جدید برای رای دادن استفاده می کنند. ۵ نوامبر ۲۰۱۹
رای دهندگان در ایالت جورجیا از دستگاه های جدید برای رای دادن استفاده می کنند. ۵ نوامبر ۲۰۱۹

به تعویق افتادن برگزاری انتخابات درون حزبی، سوق داده شدن رقابت ها به فضای آنلاین به دلیل شیوع ویروس کرونا، و تظاهرات و ناآرامی‌های روزهای اخیر در واکنش به مرگ جرج فلوید این رقابت‌ها را غیرقابل پیش‌بینی کرده است.

انتقادها از نحوه واکنش دولت ترامپ به هر دو مساله به دموکرات ها انگیزه بیشتری برای پیروزی در جورجیا داده است.

اگر هیچ یک از دموکرات ها بیش از ۵۰ درصد آرا را کسب نکنند، دو نامزد دارای بیشترین رای در تاریخ ۱۱ اوت در دور دوم با هم رقابت خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG