لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۷

جرج فلوید امروز در تگزاس به خاک سپرده می‌شود


مردم محل و معلمان دبیرستان جک ییتز در مراسمی به یاد جرج فلوید در هیوستون شمع روشن کردند. ۸ ژوئن ۲۰۲۰
مردم محل و معلمان دبیرستان جک ییتز در مراسمی به یاد جرج فلوید در هیوستون شمع روشن کردند. ۸ ژوئن ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ دو هفته پس از مرگ جرج فلوید، ۴۶ ساله، در بازداشت پلیس و اعتراض‌های خیابانی پیامد آن به خشونت پلیس در سراسر ایالات متحده، خانواده و دوستان این آمریکایی آفریقایی‌تبار روز سه شنبه در شهر هیوستون در مراسم خصوصی ترحیم او شرکت می‌کنند.

پلیس هیوستون پس از پایان این مراسم کاروان سوگواران را تا شهر «پیرلند»، واقع در نزدیکی هیوستون مشایعت می‌کند تا فلوید در کنار مادرش به خاک سپرده شود.

ساختمان شهرداری هیوستون دوشنبه شب به رنگ قرمز و طلایی، رنگ دبیرستانی که فلوید در آن درس خوانده بود، درآمد. شهرداری‌های لس آنجلس، بوستون، اوکلند، لاس وگاس، نیویورک، و دیگر شهرها هم از این ابتکار تبعیت کردند.

عموم مردم فرصت داشتند روز دوشنبه به جرج فلوید ادای احترام کنند. هزاران نفر راهی کلیسای «چشمه ستایش» شدند و او را در تابوت دیدند. مراسم یادبودی هفته گذشته در شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا و در شهر ریفورد در ایالت کارولینای شمالی، محل تولد فلوید، برگزار شده بود.

یک سوگوار پس از دیدن تابوت جرج فلوید در کلیسا منقلب شده است. ۸ ژوئن ۲۰۲۰
یک سوگوار پس از دیدن تابوت جرج فلوید در کلیسا منقلب شده است. ۸ ژوئن ۲۰۲۰

گرگ ابوت، فرماندار تگزاس، از جمله افرادی بود که دوشنبه برای ادای احترام در کلیسا در هیوستون حاضر شد. او بیرون از کلیسا به خبرنگاران گفت خانواده فلوید را در مباحثات درباره اصلاحات در پلیس شرکت خواهد داد: «زندگی او میراث زنده ای از نحوه واکنش آمریکا و تگزاس به این تراژدی خواهد بود.»

برگزار کنندگان این مراسم حروف «بی ال ام»، مخفف «جان سیاهان ارزش دارد»، را در بیرون کلیسا با گل های رز سفید نوشته و تزئین کرده بودند.

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روز دوشنبه به مدت بیش از یک ساعت با خانواده فلوید در هیوستون ملاقات کرد.

XS
SM
MD
LG