لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۷

نازنین بنیادی، برنده جایزه «آگاهی‌بخشی» امسال «خانه آزادی»


نازنین بنیادی برنده جایزه آگاهی بخشی خانه آزادی
نازنین بنیادی برنده جایزه آگاهی بخشی خانه آزادی

مراسم اعطای جوایز سال ۲۰۲۰ «خانه آزادی» تحت عنوان «قدرت اعتراض» شامگاه چهارشنبه ۲۶ شهریور با حضور مجازی نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمريكا و مارکو روبیو سناتور جمهوريخواه ايالت فلوريدا برگزار شد. در اين مراسم كه بصورت مجازى برگزار شد، جايزه بخش «آگاهى بخشى» خانه آزادى به نازنين بنيادى، فعال حقوق بشر وحقوق زنان، و بازيگر بريتانيايى ايرانى تبار تعلق گرفت.

نانسی پلوسی، نخستین سخنران مدعو این مراسم گفت خانه آزادی امروز یک صدای رسا برای محافظت از آزادی و دموکراسی در داخل و خارج کشور است. او گفت عزم و اراده بی‌پروای نازنین بنیادی، حقوق مهاجران را در ایران و در چهار گوشه جهان ارتقا داده است.

خانم بنيادى با بيان اینكه دفاع از حقوق بشر و دموکراسی، دفاع از همه انسان‌ها در جهان است گفت نمى‌توانیم پویا بختیاری را که در جریان اعتراضات آبان ۹۸ در ایران کشته شد نادیده بگیریم؛ همانطور که نمی‌توانیم از بی‌عدالتی در هنگ کنگ، لبنان یا هر کشور دیگری چشم‌پوشی کنیم.

«جايزه آزادى‌» امسال خانه آزادى به جنبش دموكراسى خواهى هنگ كنگ تعلق گرفت.

مارکو روبیو، عضو جمهوریخواه سنای آمریکا نیز در این مراسم، شهامت معترضان دموکراسی‌خواه هنگ کنگ را ستود و گفت، در حالی که پکن کمر به سرکوب آزادی بسته است، مردم هنگ‌کنگ با چالش‌های بی‌شماری روبرو هستند و امنیت خودشان را به خطر می‌اندازند و این مبارزه آنها برای همه ما الهام بخش است. سوتلانا تیخانوفسکایا، كانديداى سابق رياست جمهورى بلاروس از ديگر سخنرانان در اين مراسم بود.

خانه آزادی(FREEDOM HOUSE) یک نهاد ناظر بر دموکراسی در جهان است که در ایالات متحده آمریکا مستقر است.

XS
SM
MD
LG