لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۴

پس از انتخاب یک ایرانی‌تبار به عنوان رئیس نشریه حقوقی استنفورد، مجله حقوقی هاروارد نیز نخستین رئیس مسلمان خود را انتخاب کرد


دانیال خالصی، ایرانی تبار ( راست) و حسان شحاوی مصری تبار (چپ) مدیران دو نشریه معتبر حقوقی استنفورد و هاروارد شدند
دانیال خالصی، ایرانی تبار ( راست) و حسان شحاوی مصری تبار (چپ) مدیران دو نشریه معتبر حقوقی استنفورد و هاروارد شدند

مجله حقوقی هاروارد، که از معتبرترین و قدیمی‌ترین نشریه‌های تخصصی حقوق در آمریکا است، حسان شحاوی، آمریکایی مصری تبار، را به عنوان نخستین رئیس مسلمان در تاریخ یکصد و سی و پنج ساله خود انتخاب کرد.

آقای شحاوی در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفت این انتخاب نمایانگر به رسمیت شناختن هر چه بیشتر تنوع نژادی توسط جامعه علمی حقوق است.

حسان شحاوی، ۲۶ ساله فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد است و در حال حاضر تحصیلات خود را در برنامه بورسیه «رودز» در دانشگاه آکسفورد ادامه می‌دهد و به مسائل پناهندگان و اصلاح نظام کیفری متمرکز است.

در ماه نوامبر نیز دانیال خالصی، به عنوان نخستین رئیس مسلمان و ایرانی‌تبار مجله تخصصی دانشکده حقوق دانشگاه استنفورد انتخاب شد.

آقای خالصی در گفتگو با «استنفورد دیلی» گفت امیدوار است این انتخاب و همچنین انتخاب دیگر اقلیت‌ها به چنین سمت‌هایی به آمریکایی‌ها نشان دهد که این کشور، دارای تحمل و مدارا است و «فرای آمریکایی است که در چهار سال گذشته شاهد آن بوده‌ایم.»

دانیال خالصی فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ استنفورد و همچنین ییل است و به حقوق بین‌الملل و امنیت داخلی علاقه دارد.

مجله‌های حقوقی هاروارد و استنفورد، مستقل از دانشکده‌های حقوق این دو دانشگاه فعالیت می‌کنند و سردبیران، خود تصمیمات مربوط به انتشار مقاله‌های حقوقی را می‌گیرند.

XS
SM
MD
LG