لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۷

مقام‌های فدرال تحقیقات محلی درباره دو مرد سیاهپوست حلق‌آویزشده را بازبینی می‌کنند


معترضان با اعضای اداره آتش نشانی لس آنجلس در نزدیکی محل حلق آویز شدن رابرت فولر در پالمدیل ایالت کالیفرنیا صحبت می کنند. ۱۵ ژوئن ۲۰۲۰
معترضان با اعضای اداره آتش نشانی لس آنجلس در نزدیکی محل حلق آویز شدن رابرت فولر در پالمدیل ایالت کالیفرنیا صحبت می کنند. ۱۵ ژوئن ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ مقام های فدرال تحقیقات محلی درباره حلق آویز شدن دو مرد سیاهپوست در جنوب کالیفرنیا را بازبینی می‌کنند تا دریابند آیا قوانین فدرال در این تحقیقات نقض شده است یا نه.

مسئولان محلی گفته‌اند شواهدی از اقدام منجر به قتل در مرگ رابرت فولر در «پالمدیل» و مالکوم هارش در «ویکتورویل» نیافته اند و نشانه‌های اولیه در هر دو مورد از خودکشی حکایت دارد. اما کلانترها عهد کرده‌اند به تحقیقات درباره این دو پرونده ادامه دهند.

در اعتراض به خودکشی اعلام کردن علت مرگ فولر آخر هفته تظاهراتی برگزار شد.

بعضی از شرکت‌کنندگان در جلسه عمومی به میزبانی رئیس پلیس شهرستان لس آنجلس ابراز نگرانی کردند که ممکن است فولر و هارش توسط نژادپرستان حلق‌آویز شده باشند.

«اف بی آی»، دفتر دادستانی مرکز کالیفرنیا، و اداره حقوق مدنی در وزارت دادگستری بر تحقیقات کلانتری‌های شهرستان لس آنجلس و شهرستان سن برناندینو نظارت می‌کنند.

شهر پالمدیل در بیانیه ای از انجام تحقیقات مستقل حمایت کرده و سه مقام آن شهر از دادستان کل ایالت کالیفرنیا خواسته اند شخصا این تحقیقات را اداره کند.

خانواده فولر می گویند این جوان ۲۴ ساله در شرایط خودکشی نبود و اعضای محل خواستار یک کالبدشکافی مستقل شده اند. روز شنبه بیش از یک هزار نفر دور درختی در ۶۴ کیلومتری شمال لس آنجلس که جسد فولر بامداد چهارشنبه آن جا پیدا شده بود، گردهم آمدند.

مالکولم هارش بی خانمانی ۳۸ ساله بود که ۳۱ ماه مه در «ویکتورویل» حلق آویز از درخت پیدا شده بود.

XS
SM
MD
LG