لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۷

دولت فدرال ایالات متحده هزینه واکسن کووید۱۹ را برای تمامی شهروندان آمریکایی تامین خواهد کرد


به یک داوطلب در قالب آزمایش های بالینی امپریال کالج در لندن واکسن تزریق می شود. ۵ اوت ۲۰۲۰
به یک داوطلب در قالب آزمایش های بالینی امپریال کالج در لندن واکسن تزریق می شود. ۵ اوت ۲۰۲۰

مراکز خدمات برنامه ملی بهداشتی و بیمه اجتماعی سالمندان، ناتوانان، و افراد کم درآمد در آمریکا اعلام کرد که هزینه هر نوع واکسن کووید۱۹ را که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تأیید شود، پرداخت خواهد کرد تا «دسترسی گسترده تمامی شهروندان آمریکا به آن را تامین کند.»

به گزارش خبرگزاری‌ آسوشیتدپرس، سازمان «مراکز خدمات مدیکر و مدیکید»، همچنین اعلام کرد که دریافت‌کنندگان بیمه اجتماعی سالمندان (مدیکر) را در پرداخت بخش بزرگی از هزینه درمان‌های جدید کووید۱۹، کمک خواهد کرد.

سیما ورما، مدیر «مراکز خدمات مدیکر و مدیکید» روز چهارشنبه در یک سخنرانی مطبوعاتی گفت: «چندین واکسن در فاز ۳ آزمایش‌های [بالینی] هستند، و برنامه‌های تولید و توزیع آنها در دست انجام است، و هنگامی که این واکسن ارائه شود این سازمان وظیفه خود در آماده کردن زمینه برای تحت پوشش قرار دادن و تامین هزینه این واکسن انجام می‌دهد. [واکسن کووید۱۹] به طور گسترده در دسترس سالمندان و دیگر شهروندان آمریکایی قرار خواهد گرفت.»

خانم ورما گفت، در حالی که دولت فدرال آمریکا هزینه خود واکسن را پرداخت می‌کند، بیمه‌گرها از جمله مدیکر و مدیکید، و بیمه های خصوصی باید هزینه تزریق واکسن را تامین کنند.

در حال حاضر بررسی‌های نهایی چند واکسن بالقوه کرونا در دست انجام است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، به تازگی اعلام کرد که دولت او ۲۰۰ میلیون دلار از بودجه درمانی را به همه پنجاه ایالت جهت آماده‌سازی برای توزیع واکسن کووید۱۹ میان شهروندان با ریسک بالا اعطا می‌کند.

XS
SM
MD
LG