لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۱

اف‌بی‌آی درباره احتمال انجام اقدامات خشونت‌‌آمیز توسط طرفداران تئوری توطئه «کیو انان» هشدار داد


احتمال اقدامات خشونت‌آمیز طرفداران کیو انان
احتمال اقدامات خشونت‌آمیز طرفداران کیو انان

پلیس فدرال آمریکا «اف‌بی‌آی» درباره احتمال انجام اقدامات خشونت‌آمیز توسط طرفداران تئوری توطئه «کیو انان» (QAnon) هشدار داده است.

به گزارش رویترز، اف‌بی‌آی می‌گوید با توجه به سرخوردگی این‌ افراد از عدم تحقق پیش‌بینی‌های تئوری توطئه خود، آنها ممکن‌ است علیه مخالفان سیاسی خود واکنش‌های خشونت‌آمیزی داشته باشند.

ناظران می‌گویند معتقدان به تئوری توطئه «کیو انان» - کسانی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا را به عنوان یک شخصیت نجات‌بخش، و نخبگان حزب دموکرات را شیطان‌پرست، کودک‌آزار، و آدمخوار می‌انگارند - نقش مهمی در حمله مرگبار ششم ژانویه گذشته به کنگره آمریکا داشتند.

به نوشته رویترز، در خبرنامه‌ای که روز چهارم ژوئن در اختیار اعضای کنگره ایالات متحده قرار گرفته و این خبرگزاری نیز آن را مشاهده کرده است، پلیس فدرال آمریکا می‌گوید که به عقیده کارشناسان این سازمان، برخی از باورمندان به پیش‌بینی‌ رویدادهای سیاسی تبلیغ شده در سایت‌ها و خبرنامه‌های «کیو انان»، معتقدند که آنها دیگر اعتمادی به این طرح ندارند.

این موارد شامل پیش‌بینی افشای اطلاعات درباره مشارکت دموکرات‌ها در باندهای قاچاق کودکان، دستگیری هیلاری کلینتون، و بازگرداندن دونالد ترامپ به کاخ سفید بوده است.

با توجه به عدم تحقق پیش‌بینی‌های «کیو انان»، پلیس فدرال آمریکا هشدار می‌دهد که برخی از طرفداران این فرضیه، احتمالا مسیر جداگانه‌ای را در پیش می‌گیرند.

به گفته اف‌بی‌آی، این افراد متعهد هستند تا از «خدمت به عنوان سربازان دیجیتال» به سمت «اعمال خشونت در دنیای واقعی» بروند، و علیه دموکرات‌ها و مخالفان سیاسی خود اقدام کنند.

XS
SM
MD
LG