لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۲

دومین روز ناکام کشتی فرنگی ایران در المپیک توکیو


محمدعلی گرایی در مصاف با حریف مجارستانی، المپیک ۲۰۲۰ توکیو
محمدعلی گرایی در مصاف با حریف مجارستانی، المپیک ۲۰۲۰ توکیو

دومین روز رقابت‌های کشتی فرنگی المپیک‌ ۲۰۲۰ توکیو نیز بدون مدال برای ایران به پایان ‌رسید.

در حالی که با درخشش محمدعلی گرایی و محمدهادی ساروی در آغاز ‌روز دوم‌ رقابت‌های کشتی فرنگی به نظر می‌رسید این دو ورزشکار ایران به فینال راه پیدا می‌کنند، آخر دو‌کشتی‌گیر راهی دیدارهای رده‌بندی شدند.

محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم طوفانی آغاز کرد و مقابل حریفانی از کوبا و کرواسی به برتری رسید. دارنده ۲ مدال برنز جهان و طلای بازی‌های آسیایی در دور نخست فلورس پنای کوبایی را هفت بر سه شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

در این مرحله، گرایی مقابل بوزو استارسویچ از کرواسی در حالی که تا ۸ ثانیه مانده به پایان ۵ بر ۳ عقب بود، با اجرای فن دشوار سنجاب پرنده به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه‌پایانی شد. اما او در سومین مبارزه خود مقابل تاماش لورینچ، دارنده مدال طلای ۲۰۱۹ جهان از مجارستان، شش بر پنج شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

محمدعلی گرایی روز سه شنبه دوازدهم مرداد برای کسب مدال برنز باید مقابل شوهی یابیکو از ژاپن به پیروزی دست یابد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم هم محمدهادی ساروی، دارنده مدال برنز امیدهای جهان و طلای آسیا، ابتدا کشتی‌گیری از الجزایر را ۹ بر صفر مغلوب کرد. در مرحله یک چهارم نهایی کریل میلوف دارنده مدال نقره ۲۰۱۸ جهان از بلغارستان را شش بر صفر شکست داد و به مرحله نبمه‌نهایی را یافت.

اما ساروی در مصاف با آرتور الکسانیان، دارنده مدال طلای جهان و المپیک از ارمنستان، چهار بر یک شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند. او هم باید سه‌شنبه برای کسب مدال برنز پیکار کند.

همچنین امین میرزازاده، کشتی‌گیر ۱۳۰ کیلوگرم ایران، هم که روز یکشنبه در مقابل حریف لوپز کوبایی شکست خورد، در این روز در گروه شانس مجدد با یک برد مقابل حریفی از رومانی راهی دیدار رده‌بندی شد. ولی در مبارزه برای مدال برنز مقابل رضا کایالپ دارنده چهار طلای جهان و یک نقره و برنز المپیک از ترکیه هفت بر دو شکست خورد و به عنوان پنجمی المپیک بسنده کرد.

در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو، آخرین نماینده ایران، محمدرضا گرایی، در رقابت‌های ۶۷ کیلوگرم، سه‌شنبه دوازدهم مرداد باید ابتدا به مصاف حریفی از کلمبیا برود و در صورت پیروزی در دور بعد با برنده دیدار کشتی‌گیر آلمانی و صربستانی مصاف دهد.

  • پایان کار قایقرانی و‌ تیر اندازی

علی آقامیرزایی، تنها نماینده قایقرانی مردان ایران در توکیو، در نخستین روز از رقابت‌های قایقرانی آب‌های آرام بازی‌های المپیک توکیو، در کایاک یک هزار متر به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. اما در این مرحله، با زمان سه دقیقه و ۵۲ ثانیه در گروهش چهارم شد و از دور رقابت‌‌ها کنار رفت.

در تیراندازی هم مهیار صداقت در مرحله مقدماتی تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت مردان کام ماند.

کاروان ورزشی ایران در سی و دومین دوره بازی‌های تابستاتی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در روز نخست توسط جواد فروغی در تیراندازی با تپاچه بادی فاصله ۱۰ متر موفق به کسب تنها یک مدال طلا شد.

  • وزنه‌برداران ایران در المپیک

در روز سه شنبه دوازدهم مرداد ماه، نمایندگان ایران، در وزنه‌برداری رقابت خود را آغاز خواهند کرد. علی هاشمی و ‌علی داوودی دو سهمیه وزنه‌برداری ایران در المپیک هستند.

XS
SM
MD
LG