لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۴

رئیس پیشین موساد خطاب به جمهوری اسلامی:‌ افشای اسناد هسته‌ای نشان داد دوران دروغ سر آمده است


یوسی کوهن، رئیس پیشین سازمان اطلاعاتی اسرائیل
یوسی کوهن، رئیس پیشین سازمان اطلاعاتی اسرائیل

رئیس پیشین موساد روز گذشته تلویحا اذعان کرد که کشورش در حملات به مراکز و دانشمندان هسته‌ای ایران دخالت داشته است.

به گزارش آسوشیتدپرس، یوسی کوهن، رئیس پیشین سازمان اطلاعاتی اسرائیل، در یک مصاحبه تلویزیونی با «کانال۱۲» اسرائیل به موضوع عملیات دسترسی و خروج اسناد هسته‌ای از ایران اشاره کرد و گفت، موساد قبل از آن که این اسناد از ایران خارج شود، اکثر آن‌ها را دریافت کرده بود.

او اگر چه مستقیما مسئولیت حملات به تاسیسات و دانشمندان هسته‌ای ایران را به عهده نگرفته است، اما به نوشته آسوشیتدپرس اشاره دقیق او به جزییات، نشان از دخالت احتمالی اسرائیل در آن حملات دارد.

او از تصمیم بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، برای علنی کردن این عملیات دفاع کرد و گفت که برای اسرائیل مهم بود که جهان از فعالیت‌های مخفیانه هسته‌ای ایران آگاه شود.» وی افزود: «این همچنین پیامی به رهبران ایران بود که می‌گفت: دوستان عزیز: یک، در شما نفوذ شده است. دو، ما شما را می‌بینیم … سه، دوران … دروغ سر آمده است.»

کوهن پیشتر بر اراده اسرائیل برای جلوگیری از ساخت سلاح های هسته‌ای در ایران تاکید کرده بود.

آسوشیتدپرس می‌گوید اگرچه رسانه‌های اسرائیل به روال دهه‌های گذشته می‌بایست برای انتشار مسائل امنیتی اجازه دریافت کنند، اما اظهارات کوهن می‌تواند نشان‌دهنده این موضوع باشد که اسرائیل قصد داشته است در جریان مذاکرات وین هشدار تازه‌ای به ایران بدهد.

XS
SM
MD
LG