لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۴

افزایش تلاش‌های آمریکا و جهان برای امدادرسانی به لبنان؛ رئیس شورای اروپا به بیروت سفر کرد


یک ساختمان آسیب دیده در اثر انفجار مهیب در بیروت در لبنان. ۵ اوت ۲۰۲۰
یک ساختمان آسیب دیده در اثر انفجار مهیب در بیروت در لبنان. ۵ اوت ۲۰۲۰

همزمان با افزایش تلاش‌های ایالات متحده آمریکا و سایر کشورهای جهان برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به لبنان، شارل میشل، رئیس شورای اروپا، روز شنبه از شهر بیروت بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آقای میشل در این سفر، که تنها چند روز پس از انفجار مهیب بیروت با بیش از ۱۵۰ کشته و هزاران زخمی انجام می‌شد، با میشل عون، رئیس جمهوری لبنان، دیدار کرد. وی ضمن ابراز همبستگی با آن کشور گفت: «ما امیدواریم یک گفتمان اطمینان‌بخش را برای انجام اصلاحات جهت مبارزه با فساد … اصلاحات برای حکومت‌داری بهتر ایجاد کنیم.»

وی در ادامه به تمایل اروپا جهت کمک به آن کشور و ارائه یک لبنان بهتر به شهروندان لبنان اشاره کرد.

این در حالی است که پرزیدنت ترامپ روز یکشنبه به همراه رهبران بین‌المللی در یک کنفرانس مجازی در مورد لبنان شرکت کرد، و صمیمانه‌‌ترین مراتب تسلیت خود را نسبت به کشته‌شدگان و زخمی‌شدگان انفجار بیروت ابراز داشت. در این کنفرانس مجازی پرزیدنت ترامپ بار دیگر تاکید کرد که ایالات متحده آماده و مایل به ادامه امدادرسانی برای کمک به مردم لبنان در بهبودی یافتن از این وضعیت است. پرزیدنت ترامپ همچنین از دولت لبنان خواست که تحقیقات کامل و شفافی را انجام دهد و اعلام کرد که ایالات متحده آماده است تا به انجام چنین تحقیقاتی کمک کند.

XS
SM
MD
LG