لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۰۶

کرونا در اروپا: کاهش موارد ابتلا، کنسرت ۵ هزار نفره آزمایشی در پاریس، و واکسیناسیون دوشس کمبریج


مشتریان بدون ماسک در یک رستوران در شهر بارسلونای اسپانیا - ۲۸ مه ۲۰۲۱
مشتریان بدون ماسک در یک رستوران در شهر بارسلونای اسپانیا - ۲۸ مه ۲۰۲۱

کاهش چشمگیر موارد کرونا در اروپا همزمان با آغاز فصل گردشگری

اروپا، پس از موج‌های سنگین همه‌گیری کرونا که در پائیز و زمستان گذشته سیستم درمانی‌ و بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستا‌ن‌ها را تحت فشار زیاد قرار داد، منجر به تعطیلی سراسری بیشتر کشورهای آن قاره شد، و صدها هزار تلفات به جا گذاشت، اکنون از نزول موارد بیماری و مرگ و میر خبر می‌دهد.

به گزارش آسوشیتدپرس، نرخ واکسیناسیون در حال حاضر در سراسر اروپا سرعت گرفته است، و به مردم نوید سپری کردن تعطیلات تابستانی در سواحل مدیترانه‌ را می‌دهد. امیدواری‌هایی نسبت به رونق دوباره صنعت گردشگری اروپا وجود دارد. این صنعت، که تنها در اسپانیا و ایتالیا ۱۳ درصد از منبع درآمد داخلی را تشکیل می‌دهد، بر اثر همه‌گیری کرونا با وقفه‌ای یک ساله رو‌به‌رو شده بود.

بنا بر گزارش سازمان بهداشت جهانی و مرکز پیشگیری از بیماری اروپا، قاره اروپا این هفته، در مقایسه با سایر نقاط، شاهد بیشترین کاهش در موارد کووید۱۹ و مرگ و میر ناشی از این بیماری بوده است. در یان گزارش همینطور آمده است که حدود ۴۴ درصد از بزرگسالان این قاره حداقل یک دز واکسن کرونا دریافت کرده اند.

اجرای یک کنسرت آزمایشی ۵ هزار نفره در پاریس برای سنجیدن ایمنی‌های مربوط به کرونا

روز شنبه، ۸ خرداد، هزاران نفر در یک کنسرت در چهارچوب آزمایش بهداشت عمومی در داخل سالن بزرگی در پاریس حضور یافتند تا دریابند که آیا فرانسه برای بازگشت به برگزاری رویدادهای بزرگ آماده است یا نه؟

در این کنسرت که در استادیوم ورزشی «آکور هتل» در شرق پاریس برگزار شده بود، «ایندوچین» گروه راک مشهور فرانسوی و دی جی «ایتن دو کِرِسی» برنامه اجرا کردند. هرچند توجه اصلی کنسرت به تماشاگران آن بود.

در این کنسرت که با تایید و صلاحیت بیمارستان عمومی پاریس سازمان یافته بود، ۵ هزار نفر بدون زدن ماسک و بدون رعایت فاصله‌گیری اجتماهی در فضای باز رقصیدند. هدف از اجرای این کنسرت مطمئن شدن از ایمن بودن برگزاری رویداد‌های بزرگ و بازگشت به روال عادی زندگی پیش از کرونا بود.

دوشس کمبریج بسیار قدردان است که واکسینه شده‌ است

با از سرگیری واکسیناسیون شهروندان جوانتر در بریتانیا، کاترین، دوشس کمبریج، اولین دز واکسن کووید۱۹ خود را دریافت کرد.

همسر ۳۹ ساله شاهزاده ویلیام، که قبلاً با نام کیت میدلتون شناخته می شد، بنا بر عکسی که در صفحه توئیتر خود پست کرده بود، اولین دز واکسن خود را در یک مرکز واکسیناسیون دسته جمعی در موزه علوم لندن که در نزدیکی کاخ باکینگهم، محل زندگی زوج سلطنتی واقع است، دریافت کرد.

دوشس کمبریج، چند هفته پس از شوهرش واکسینه شد.

او در توئیتی که روز شنبه منتشر کرده، نوشته است: «از تمام کسانی که در عرضه [واکسن] نقش داشته‌اند، بسیار قدردانی می‌کنم - از تمامی کارهای شما متشکرم.»

XS
SM
MD
LG