لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۶

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا مى گويد پروتکل غربالگری مسافران بین‌المللی از جمله از ایران را در دوران‌ کرونا تغییر خواهد داد


فرودگاه بین المللی جان اف کندی نیویورک - ماه مارس
فرودگاه بین المللی جان اف کندی نیویورک - ماه مارس

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا اعلام کرد که از دوشنبه همین هفته، دولت آمریکا رویکرد غربالگری مسافران بین‌المللی را که برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اعمال شده بود تغییر خواهد داد.

بر اساس «رویکرد جدید»، مسافران پروازهای بین المللی از کشورهای ایران، چین ( به جز منطقه ویژه اداری هنگ کنگ و ماکائو)، منطقه شینگن اروپا، انگلیس، ایرلند یا برزیل دیگر برای گذراندن پروتکل‌های بهداشتی به پانزده فرودگاه تعیین شده هدایت نخواهند شد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا در بیانیه خود گفته است از آنجایی که ممکن است فرد مبتلا به ویروس کرونا علائمی از بیماری نداشته باشد و یا تنها علائم خفیفی داشته باشد، این روش‌ها، اثربخشی محدودی دارند.

این مرکز می‌گوید از این پس، تلاشها بر مسائل دیگری از جمله واکنش سریع به مشاهده بیماری در فرودگاه‌ها، جمع‌آوری اطلاعات از مسافران به صورت داوطلبانه و از طریق ابزار الکترونیکی برای پیشگیری از صف‌های طولانی، انجام آزمایش به منظور پیشگیری از سرایت ویروس از مکانی به مکان دیگر، ارائه اطلاعات به مسافران برای بالابردن آگاهی آنها از خطرات احتمالی مکانی که به آن سفر می‌کنند و آموزش‌های پیشرفته در فرودگاه‌ها برای شناسایی موارد بیماری و اطلاع دادن به مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا متمرکز خواهند شد.

همچنین به مسافران برای چک کردن علائم خود و اقدامات پیشگیرانه برای محافظت از دیگران از جمله قرنطینه در خانه به مدت دو هفته در صورتی که از مقاصد پرخطر با شمار بالای مبتلا وارد شده‌اند توصیه‌های لازم و اطلاعات کافی در این رابطه ارائه خواهد شد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا می‌گوید رویکرد جدید با مرحله‌ای که همه‌گیری در آن قرار دارد سازگار است و به صورت مؤثری از سلامت مردم آمریکا محافظت خواهد کرد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا و اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا (CBP)، غربالگری مسافران بین‌المللی را از ماه ژانویه در فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو، فرودگاه بین المللی جان اف کندی نیویورک و فرودگاه بین المللی لس آنجلس به اجرا گذاشتند و سپس به پانزده فرودگاه دیگر تعمیم دادند.

XS
SM
MD
LG