لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۴۰

تاثیر ویروس کرونا بر ورزش دانشگاهی در آمریکا؛ نگرانی برای از دست‌دادن درآمد میلیون دلاری


توپ های بسکتبال در قفسه در نیمه اول یک مسابقه بسکتبال دانشگاهی در ایالت کلورادو. ۲۳ ژانویه ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ بسیاری از کالج‌ها و دانشگاه‌ها در ایالات متحده به خاطر لغو رویدادهای ورزشی با خطر از دست دادن میلیون‌ها دلار درآمد روبرو هستند.

«انجمن ملی ورزش‌های دانشگاهی» در آمریکا می‌گوید ورزش دانشگاهی از محل فروش بلیط و تبلیغات حدود ۱ میلیارد دلار در سال درآمد به همراه می آورد. درآمدهای دلاری حاصل از بسکتبال، فوتبال، و بیسبال می تواند بیش از نیمی از بودجه جاری یک دانشگاه را تامین کند.

همه‌گیری ویروس کرونا همزمان با آغاز فصل مسابقات بسکتبال دانشگاهی مردان بدترین اتفاق برای ورزش دانشگاهی است. بیشترین منابع مالی دانشگاه‌ها از بسکتبال مردان تامین می‌شود و با ورود به پاییز احتمالا لغو مسابقات در مورد فوتبال هم رخ خواهد داد.

بعضی از این درآمدها به عنوان وام تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. بیش از ۲۰ هزار دانشجوی ورزشکار بین المللی در مسابقات ورزش های دانشگاهی آمریکا ثبت نام کرده اند. این دانشگاه ها سالانه بیش از ۲.۹ میلیارد دلار وام بلاعوض ورزشی به دانشجویان می دهند.

برخی دانشگاه‌ها برای از سر گیری مسابقات فوتبال دانشگاهی فشار می‌آورند، اما متخصصان بهداشت هشدار داده‌اند که این امر مستلزم افزایش چشمگیر میزان آزمایش تشخیص کووید-۱۹ برای ورزشکاران خواهد بود.

شماری از دانشگاه‌های شاخص در آمریکا از پیش مسابقات فصل پاییز را لغو کرده‌اند، اما بسیاری از دانشگاه‌ها هنوز تصمیمی در این باره نگرفته‌اند.

XS
SM
MD
LG