لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۰

سازمان بهداشت جهانی: آمار روزانه مبتلایان به کرونا در جهان رکورد زد


 هند از ثبت بیش از ۱۵ هزار مورد ابتلا به کرونا طی فقط یک شبانه روز خبر داده است 
هند از ثبت بیش از ۱۵ هزار مورد ابتلا به کرونا طی فقط یک شبانه روز خبر داده است 

سازمان بهداشت جهانی از ثبت بیشترین رکورد روزانه ابتلای به کرونا از آغاز شیوع کووید ۱۹ در جهان تا کنون، خبر داد.

به گزارش آسوشیتدپرس، سازمان بهداشت جهانی روز یکشنبه ۱ تیر ماه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۸۳ هزار مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ گزارش شده و این رقم از زمان آغاز همه‌گیری این بیماری تاکنون، بیشترین میزان ابتلا طی یک شبانه‌روز بوده است.

بنابر اعلام این سازمان، برزیل با ۵۴ هزار و ۷۷۱ مورد و ایالات متحده با ۳۶ هزار و ۶۱۷ مورد ابتلا به کرونا بیشترین شمار مبتلایان در یک روز را داشته اند. همچنین هند از ثبت ۱۵هزار و۴۰۰ مورد ابتلا در یک شبانه روز خبر داده است.

شمار مبتلایان کرونا در هند به بیش از ۴۲۵ هزار نفر رسیده و تا کنون بیش از ۱۳هزار نفر نیز به دلیل ابتلا به این ویروس جانباخته‌اند.

براساس داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز، شمار مبتلایان به کرونا در جهان تقریباً به ۹ میلیون نفر رسیده و تا کنون بیش از ۴۶۸ نفر براثر این بیماری جان باخته‌اند. آمریکا، برزیل،‌ روسیه، و هند همچنان بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را دارند.

این در حالی است که صحت آمارهای اعلام شده توسط کشورهایی نظیر چین، ایران، و روسیه به شدت مورد تردید است و کارشناسان اعلام کرده‌اند که آمار واقعی ابتلا و مرگ در آن کشورها به احتمال بسیار زیاد چند برابر آمار رسمی است.

XS
SM
MD
LG