لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۶

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به ۸ میلیون نفر نزدیک شد


تا کنون بیش از ۴۳۵هزار نفر بر اثر ابتلا به ویروس کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.
تا کنون بیش از ۴۳۵هزار نفر بر اثر ابتلا به ویروس کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

در ادامه بحران شیوع کرونا در جهان شمار مبتلایان به کرونا به ۸ میلیون نفر نزدیک شده است و تا کنون بیش از ۴۳۵هزار نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

ایالات متحده با آمار بیش از ۲ میلیون و ۱۶۲ هزار مورد ابتلا و مرگ بیش از ۱۱۷هزار مبتلا بیشترین شمار مبتلایان و مرگ ناشی از ویروس کووید ۱۹ را به خود اختصاص داده است. برزیل پس از آمریکا دومین کشوری است که بیشترین آمار ابتلا و مرگ بر اثر کرونا را دارد. در این کشور تا کنون ۸۵۰ هزار مورد ابتلا و مرگ بیش از ۴۳ هزار نفر ثبت شده است.

روسیه، هند و انگلستان در رده های بعدی بیشترین شمار ابتلا به کووید ۱۹ را دارا هستند.

اما در چین روز دوشنبه ۲۵ خردادماه ۴۹ مورد ابتلا به کرونا ثبت شد. از این تعداد ۳۶ مورد ابتلا در پکن پایتخت این کشور و در بازار عرضه عمده فروشی گوشت و سبزیجات این شهر گزارش شده است در حالی که پکن در حال بازگشتن دوباره به روال عادی زندگی است.

صحت آمار اعلام شده توسط جمهوری اسلامی همچون آمارهای چین و روسیه به شدت مورد تردید است و سازمان بهداشت جهانی و حتی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اعلام کرده‌اند که آمار واقعی ابتلا و مرگ چند برابر آمار رسمی در ایران است.

بنابر گزارش آسوشیتدپرس ۱۰ مورد از ابتلای جدید در چین مربوط به افرادی بوده که از کشورهای دیگر به چین وارد شده‌اند و سه مورد ابتلا نیز مربوط به استان هوئبی است. چین تا کنون شمار مرگ بر اثر کرونا را ۴ هزار و ۶۳۴ نفر و آمار مبتلایان به این ویروس را ۸۳هزار و ۱۸۱ نفر اعلام کرده است؛ این آمار در حالی است که کارشناسان می‌گویند آمار واقعی کشورهایی مانند چین، روسیه، و ایران بسیار بیشتر از ارقام اعلام شده است و آمار رسمی این کشورها قابل راستی‌آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و از این رو نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود.

اما در هند نیز شمار مبتلایان به ۳۳۲ هزار نفر رسیده و تا کنون ۹ هزار و ۵۲۰ نفر بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده‌اند. این در حالی است که روز یکشنبه شمار مبتلایان روزانه خود را بیش از ۱۱ هزار مورد گزارش داد که این بیشترین آمار ابتلای روزانه از زمان شیوع این بیماری در این کشور محسوب می شود.

دولت فدرال هند همچنین اعلام کرد که ۵۰۰ واگن راه‌آهن در دهلی، پایتخت این کشور به بیمارستان‌های موقت برای کرونا تبدیل می شوند. بنابر این گزارش حدود ۹هزار تخت بیمارستانی در دهلی به بیماران کووید۱۹ در بیمارستان های خصوصی و دولتی اختصاص داده شده است ، اما یک هیئت متخصص در ایالات هند اعلام کرده که تا پایان ماه ژوئن دست کم به ۱۵هزار تخت بیمارستانی نیاز است.

هنگ کنگ نیز اعلام کرده که از روز پنجشنبه بار دیگر دیزنی‌لند را در این دولت شهر از روز پنجشنبه بازگشایی می کند. بازدیدکنندگان موظف هستند که از فرم‌های بهداشتی و ماسک استفاده کرده و فاصله اجتماعی را رعایت کنند. هنگ کنگ همچنین تجمع بیش از هشت نفر را ممنوع کرده است و کافه و رستوران ها می توانند از ظرفیت محدود خود استفاده کنند.

تا کنون در این دولت شهر هزار و ۱۱۰ مورد ابتلا گزارش شده و شیوع کرونا روندی نزولی داشته است.

XS
SM
MD
LG