لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۶

کرونا در جهان- قیمت واکسن احتمالی کرونای شرکت مودرنا بین ۳۲ تا ۳۷ دلار؛ افزایش مبتلایان در آلمان و فرانسه


مونیخ - آلمان
مونیخ - آلمان

شرکت مودرنا روز چهارشنبه، قیمت واکسن احتمالی خود را بین ۳۲ تا ۳۷ دلار برای هر دز اعلام کرد که بالاتر‌از قیمتی است که شرکت فایزر بر‌ سر آن با دولت آمریکا به توافق رسیده است.

دولت آمریکا پذیرفته است که ۱۰۰ میلیون دز از واکسن شرکت فایزر را به ازای واحدی حدود ۲۰ دلار خریداری کند. هر فرد، دو دز از واکسن دریافت خواهد کرد که قیمت آن حدود ۴۰ دلار خواهد شد.

شرکت مودرنا گفت با کشورهای مختلف در حال مذاکره برای ارائه واکسن است و ۴۰۰ میلیون دلار بیعانه برای عرضه نهایی محصول دریافت کرده است.

افزایش شمار مبتلایان در آلمان و فرانسه

در آلمان، شمار مبتلایان جدید ویروس کرونا برای نخستین بار از ماه مه به بالای هزار نفر رسید و این منجر به سختگیری‌های بیشتر برای مسافرانی شد که از نقاطی با شمار بالای ابتلا به آلمان می‌آیند.

فرانسه نیز بالاترین افزایش شمار مبتلایان به «کووید-۱۹» را از اواخر ماه مه تاکنون ثبت کرد و در شبانه‌روز گذشته، ۱۶۹۵ مورد دیگر‌ به شمار مبتلایان خود افزود.

آزمایش واکسن در اندونزی آغاز می‌شود

آزمایشهای بالینی بر روی یکی از واکسن‌های بالقوه کرونا از هفته آینده در اندونزی آغاز خواهد شد. این آزمایشها، حاصل مشارکت شرکت دولتی اندونزیایی «بیوفارما» و شرکت بیوتکنولوژی چینی «سینووک» است.

فاز سوم آزمایشهای بالینی این واکسن را بر روی ۱۶۲۰ داوطلب بین ۱۸ تا ۵۹ سال امتحان می‌کند.

اندونزی تاکنون، ۱۱۶ هزار و ۸۷۱ مورد ابتلا و ۵ هزار و ۴۳۲ مورد مرگ ناشی از ابتلا به «کووید-۱۹» ثبت کرده است.

آغاز قرنطینه شش هفته‌ای در ملبورن استرالیا

ملبورن، دومین شهر بزرگ استرالیا نخستین روز از قرنطینه ۶ هفته‌ای را آغاز کرد. بسیاری از کسب‌وکارها و فروشگاه‌های این شهر تعطیل شده‌اند و به نگرانی‌ها بابت کمبود مواد غذایی دامن زده است. مقامات استرالیایی از مردم خواسته‌اند تا از انبارکردن مواد غذایی بپرهیزند.

ملبورن در شبانه‌روز گذشته، ۴۷۱ مورد جدید ابتلا و ۸ مورد مرگ مرتبط با «کووید-۱۹» ثبت کرد.

فیلیپین بیشترین شمار مبتلایان در شرق آسیا را به خود اختصاص داد

فیلیپین روز پنجشنبه در افزایش شمار مبتلایان از اندونزی پیشی گرفت و از میان کشورهای شرق آسیا، بیشترین شمار مبتلا به «کووید-۱۹» را به خود اختصاص داد. مقامات فیلیپین برای مهار ویروس، به ویژه در مانیل و شهرهای اطراف حدود یک چهارم از جمعیت ۱۰۷ میلیون نفری کشور را در قرنطینه قرار دادند.

فیلیپین روز پنجشنبه، ۳ هزار و ۵۶۱ مورد جدید ابتلا ثبت کرد و شمار کل مبتلایان خود را به ۱۱۹ هزار و ۴۶۰ نفر رساند.

تبدیل یک استادیوم ورزشی به بیمارستان در ویتنام

ویتنام، به مراحل پایانی تبدیل یک استادیوم ورزشی به بیمارستانی با هزار تختخواب در دانانگ -کانون جدید شیوع ویروس کرونا در کشور - نزدیک می‌شود.

دانانگ از بیست و پنجم ماه ژوئیه که ویروس بار دیگر اوج گرفت، بیش از ۲۰۰ مورد جدید ابتلا ثبت کرده است.

ویتنام در کل ۷۴۷ مورد ابتلا و ۱۰ مورد مرگ مرتبط با ویروس کرونا گزارش داده است.

XS
SM
MD
LG