لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۸

سرانجام میزبانی «کوپا آمریکا» به برزیل رسید


برزیل مدافع عنوان قهرمانی
برزیل مدافع عنوان قهرمانی

پس از جنجال و حواشی بسیار، سرانجام میزبانی رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های آمریکای جنوبی یا «کوپا آمریکا» به برزیل رسید.

به گزارش «ای‌اس‌پی‌ان»، قرار بود این‌ مسابقات از سیزدهم ژوئن تا ده ژوئیه بصورت مشترک در کشورهای کلمبیا و آرژانتین برگزار شود، ولی ادامه اعتراضات ضددولتی در کلمبیا، و همه‌گیری ویروس کرونا در آرژانتین، این برنامه را تغییر داد.

کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی، دوشنبه برزیل را به عنوان میزبان چهل و‌ هفتمین دوره کوپا آمریکا برگزید و به شایعات مختلفی که درباره لغو این رویداد ورزشی مطرح شده بود، پایان داد.

مقامات این کنفدراسیون در جلسه اضطراری که به همین منظور تشکیل شد، از پیشنهاد برزیل برای برگزاری این مسابقات استقبال کردند.

الخاندرو دومینگوئز، رئیس کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی موسوم به «کونمبول» ضمن قدردانی از برزیل، به کلمبیا و آرژانتین وعده داد که فرصت میزبانی کوپا آمریکا در آینده به آنها داده خواهد شد.

الخاندرو دومینگوئز
الخاندرو دومینگوئز

فدراسیون فوتبال برزیل در ساعات آینده، شهرها، ورزشگاه‌ها، و سایر جزئیات پیشنهادی خود را به کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی ارائه خواهد کرد.

برزیل مدافع عنوان قهرمانی نیز هست و در سال ۲۰۱۹ صاحب کوپا آمریکا شد.

کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی، به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، سال گذشته این رویداد ورزشی را لغو کرد، و با توجه به شرایط بحرانی کلمبیا و آرژانتین، بار دیگر احتمال عدم‌ برگزاری کوپا آمریکا بصورت جدی مطرح شده بود.

برزیل، کلمبیا، اکوادور، پرو، و ونزوئلا در گروه نخست، و آرژانتین، بولیوی، شیلی، پاراگوئه، و اروگوئه در گروه دوم قرار دارند.

این رقابت‌ها، از سیزدهم ژوئن با دیدار آرژانتین و شیلی آغاز می‌شود، و در ادامه برزیل به مصاف ونزوئلا خواهد رفت.

XS
SM
MD
LG