لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۰

وکیل جوان چینی که تصاویری از دختران ایرانی منتشر کرده بود می‌گوید که موکلش همچنان در بازداشت است


عکسی از جوان تبعه چین که توسط رسانه‌های ایران منتشر شده است
عکسی از جوان تبعه چین که توسط رسانه‌های ایران منتشر شده است

پس از گذشت دستکم یک هفته از بازداشت یک مرد جوان چینی به دلیل انتشار تصاویر و فیلم‌های خصوصی از ملاقات با زنان و دختران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی،‌ وکیل او می‌گوید، وی کماکان در بازداشت است.

مهدی عزیززاده، وکیل مدافع این شهروند تبعه چین روز سه شنبه در گفتگوی خود با سازمان خبری مرتبط با تلویزیون دولت ایران اعلام کرد، که هنوز کیفرخواست برای این پرونده تشکیل نشده و این شهروند چینی در حال حاضر تفهیم اتهام شده و پرونده او در مرحله تحقیقات ابتدایی و در شعبه بازپرسی دادسرا است.

او همچنین با اشاره به اینکه، در حال حاضر نمی‌‌تواند در مورد اظهارات موکلاش حرفی بزند گفت،‌ این تبعه چینی به دلیل نداشتن وثیقه در زندان است و به پرونده در وقت نظارت رسیدگی خواهد شد.

گفته می شود این تبعه چینی پس از آن بازداشت شد که عکس‌ها و ویدئوهای متعددی را با دختران در شبکه‌های اجتماعی منتشر، و بیان کرد که به آسانی با زنان جوان و دختران ایرانی روابط برقرار می‌کند. اقدام این جوان چینی اعتراضاتی را در شبکه های اجتماعی برانگیخت.

پس از این واکنش‌ها بود که گفته ‌می‌شود، این مرد چینی، ضمن عذرخواهی اعلام کرد که تصاویر را از حساب یوتیوب خود پاک کرده است.

با این حال خبرگزاری رویترز پیشتر اعلام کرده بود، این مرد چینی که نامش فاش نشده، روز سه‌شنبه۱۱ خرداد توسط نیروهای انتظامی و اطلاعاتی در عوارضی کاشان شناسایی و دستگیر شده است.

XS
SM
MD
LG