لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۸

نخست‌وزیر پاکستان زیر گرفتن اعضای یک خانواده مسلمان با وانت در کانادا را محکوم کرد


اعضای یک خانواده مسلمان مقیم کانادا در حمله وانت کشته شدند
اعضای یک خانواده مسلمان مقیم کانادا در حمله وانت کشته شدند

عمران خان، نخست وزیر پاکستان، حمله منجر به کشته شدن چهار نفر از اعضای یک خانواده مهاجر پاکستانی‌ الاصل در کانادا را یک «اقدام تروریستی» علیه مسلمانان دانست و نسبت به رشد اسلام‌هراسی هشدار داد.

عمران خان در توییتر خود گفت که حمله روز یکشنبه نشان‌دهنده «اسلام‌هراسی در حال رشد» در کشورهای غربی است.

مقامات کانادایی در حال تحقیق در مورد اتهامات احتمالی تروریسم علیه مرد ۲۰ ساله‌ای هستند که پس از زیر گرفتن قربانیان با یک وانت سیاه رنگ در شهر لندن انتاریو، در پارکینگ یک مرکز خرید بازداشت شد.

خانواده قربانیان در بیانیه‌ای هویت کشته شدگان را سلمان افضل ۴۶ ساله، همسرش مدیحه ۴۴ ساله، دختر آنها یومنا ۱۵ ساله، و مادربزرگ ۷۴ ساله آنها که نامی از او نبرده‌اند اعلام کرده‌اند. نام پسر خانواده که در بیمارستان بستری شد فائز افضل است.

به گفته دوستان خانوادگی آنها، این خانواده ۱۴ سال پیش به کانادا مهاجرت کرده بودند. یک صفحه اینترنتی جمع‌آوری کمک مالی به این منظور نوشته است که پدر خانواده فیزیوتراپیست بود و همسرش در حال تحصیل در مقطع دکترای مهندسی عمران در «دانشگاه وسترن» شهر لندن انتاریو بوده است. در این صفحه همچنین آمده است که دختر آنها در آستانه به پایان رساندن کلاس نهم بود و مادربزرگ نیز «ستون» آن خانواده محسوب می‌شد.

ناتانیل ولتمن ۲۰ ساله با چهار اتهام قتل درجه اول روبرو است. پلیس گفت ولتمن، که او نیز ساکن لندن است، قربانیان را نمی‌شناخت.

XS
SM
MD
LG