لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۹

دولت بریتانیا برای مسافرانی که از اسپانیا باز می‌گردند قرنطینه اجباری وضع کرد


فرودگاه هیترو لندن، بریتانیا
فرودگاه هیترو لندن، بریتانیا

در پی افزایش موارد جدید کووید۱۹ در اسپانیا، دولت بریتانیا به طور ناگهانی برای مسافرانی که از اسپانیا باز می‌گردند یک قرنطینه دو‌هفته‌ای اجباری را وضع کرده است.

به گزارش رویترز، به دنبال این تصمیم بریتانیا، «تی‌یو‌ای» یکی از بزرگترین شرکت‌های گردشگری اروپا روز یکشنبه ۵ مرداد اعلام کرد که تمام سفر‌هایش به سرزمین اصلی اسپانیا را تا یکشنبه ۹ اوت (۱۹ مرداد) لغو می‌کند.

تی‌یو‌آی افزود، ولی برنامه سفر افرادی که قصد دارند از ۲۷ ژوئیه (۷ مرداد) به بعد به جزایر بالئاری و جزایر قناری اسپانیا سفر کنند، سر جای خود باقی است.

اسپانیا در چند هفته گذشته شاهد افزایش موارد جدید کووید۱۹ بود و بریتانیا در ساعات پایانی روز شنبه ۴ مرداد اعلام کرد که این کشور را از فهرست کشور‌های امن خارج می‌کند.

ولی دولت اسپانیا اصرار دارد که این کشور امن است و مردم اسپانیا و جهانگردان را در معرض خطر قرار نمی‌دهد.

آرانچز گونزالز لایا، وزیر امور خارجه اسپانیا، روز یکشنبه به خبرنگاران گفت: «اسپانیا امن است، برای اسپانیایی‌ها امن است، برای جهانگردان امن است.»

سال گذشته، بریتانیایی‌ها یک پنجم گردشگران خارجی اسپانیا را تشکیل می‌دادند. درآمد اسپانیا به شدت به صنعت جهانگردی وابسته است و این حرکت بریتانیا به تلاش‌های این کشور مدیترانه‌ای برای احیای اقتصادش بعد از ماه‌ها تعطیلی ناشی از همه‌گیری کرونا ضربه بزرگی می‌زند.

XS
SM
MD
LG