لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۰۰

باب دیلن ادعای سواستفاده جنسی از یک دختر ۱۲ ساله در سال ۱۹۶۵ را رد کرد


باب دیلن
باب دیلن

زنی که مدعی است باب دیلن در سال ۱۹۶۵ و در دوازده سالگی او را مورد سواستفاده جنسی قرار داده است، از این خواننده و ترانه‌سرای نامدار آمریکایی شکایت کرد.

به گزارش سرویس جهانی «بی‌بی‌سی»، در این شکایت‌نامه ادعا شده است که این ستاره موسیقی راک «از موقعیت خود به عنوان یک هنرمند موسیقی برای تهیه الکل و مواد مخدر برای شاکی استفاده کرده است و‌ او را مورد سواستفاده‌های جنسی متعدد قرار داده است»، و این دختر دوازده ساله را «تهدید به خشونت فیزیکی» کرده است.

این گزارش می‌گوید که سواستفاده در آپارتمان باب دیلن در هتل چلسی نیویورک رخ داده است.

سخنگوی باب دیلن به بی‌بی‌سی گفت که «این ادعای ۵۶ ساله واقعیت ندارد و با قاطعیت با آن مقابله خواهد شد.»

شاکی ۶۸ سال دارد، در ایالت کانکتیکت زندگی می‌کند و در این شکایت‌نامه با عنوان اختصاری جی‌سی از او نام برده می‌شود. او می‌گوید که سواستفاده در یک دوره شش هفته‌ای بین آوریل و‌ مه سال ۱۹۶۵ رخ داده است.

باب دیلن از اواخر ماه آوریل تا ۱۰ مه آن سال در حال اجرای تور کنسرت‌های خود در بریتانیا بود که گوشه‌هایی از آن در فیلم مستند «به عقب نگاه نکن» منتشر شده است.

بر اساس گاهنامه کلینتون هلین با عنوان «زندگی در لحظات دزدیده شده»، باب دیلن تا آغاز ماه ژوئن سال ۱۹۶۵ در انگلستان، فرانسه، و پرتغال بود.

باب دیلن
باب دیلن

باب دیلن ۸۰ ساله، و برنده جایزه نوبل ادبیات در این شکایت به مواردی از جمله حمله، ضرب و جرح، زندانی کردن، و ایجاد آزار روحی و ناراحتی احساسی متهم شده است.

شاکی مدعی است که باب دیلن به او «آسیب‌ روانی شدید و ضربه روحی» وارد کرده است، باید در دادگاه محاکمه شود و به او غرامت بپردازد.

این شکایت روز جمعه در دادگاه عالی نیویورک و بر اساس قانون کودکان قربانی این‌ ایالت ثبت شد.

این شکایت درست یک روز پیش از بسته شدن قانون موقت «نگاه به پشت» در نیویورک ثبت شد که به قربانیان اجازه می‌داد تا موارد آزار و سواستفاده‌های گذشته را فارغ از محدودیت‌های زمانی معمول مطرح کنند.

باب دیلن یکی از مهمترین هنرمندان آمریکایی و از تأثیرگذارترین چهره‌های موسیقی جهان است که در بیش از شش دهه فعالیت هنری، بیش از ۱۲۵ میلیون آلبوم فروخته است.

باب دیلن در سال ۲۰۱۲ مدال آزادی ریاست جمهوری آمریکا را از سوی باراک اوباما رئیس جمهوری وقت ایالات متحده دریافت کرد.

او که برنده جایزه گرمی و اسکار است، در سال ۲۰۱۶ به عنوان نخستین ترانه‌سرا صاحب جایزه نوبل ادبی شد و به افتخار بزرگی دست یافت.

XS
SM
MD
LG