لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۰۳

پرزیدنت بایدن، فرمان دونالد ترامپ مبنی بر منع ورود بسیاری از متقاضیان گرین کارت را لغو کرد


FILE - In this Dec. 10, 2015, file photo, pedestrians crossing from Mexico into the United States at the Otay Mesa Port of Entry wait in line in San Diego. The Trump administration is proposing rules that could deny green cards to immigrants if they…

بخش انگلیسی صدای آمریکا- جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه این هفته فرمان رئیس جمهوری پیشین دونالد ترامپ مبنی بر منع ورود بسیاری از متقاضیان کارت سبز اقامت آمریکا (گرین کارت) را لغو کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا سال گذشته فرمان این ممنوعیت را صادر کرد و گفت این اقدام برای محافظت از کارگران آمریکایی که به رغم شیوع ویروس کرونا با بیکاری دست به گریبان هستند لازم است. آقای بایدن این استدلال را رد کرده و معتقد است این امر مانع پیوستن خانواده‌های آمریکایی به هم شده و به کسب و کارهای آمریکایی نیز آسیب رسانده است.

آقای بایدن متعهد شده است که بسیاری از سیاست‌های سختگیرانه مهاجرتی آقای ترامپ را تغییر دهد. در هفته‌های اخیر، فعالان مهاجرتی خواستار لغو ممنوعیت ویزا شده‌اند که قرار است در تاریخ سی و یکم ماه مارس منقضی ‌شود.

در ماه اکتبر، یک قاضی دادگاه فدرال در ایالت کالیفرنیا مانع ممنوعیت دولت ترامپ برای کارگران موقت خارجی شد چرا که این تصمیم صدها هزار شغل در آمریکا را تحت تأثیر قرار می‌داد.

کرتیس موریسون، وکیل مهاجرت مقیم کالیفرنیا که پرونده افراد مشمول ممنوعیت تقاضای گرین کارت را در دست دارد می‌گوید پرزیدنت بایدن با کوهی از فرم‌های تقاضا روبرو است که ماه‌هاست پروسه آنها به دلیل شیوع کرونا متوقف شده است. به گفته آقای موریسون این روند ممکن است سالها طول بکشد.

XS
SM
MD
LG