لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۱

مهسا احمدی، نخستین دختر بدلکار ایرانی، به صدای آمریکا: جوانب مختلف درگذشت ارشا اقدسی همچنان تحت بررسی است


ارشا اقدسی بدلکار معروف ایرانی
ارشا اقدسی بدلکار معروف ایرانی

درگذشت ارشا اقدسی، بدلکار معروف ایرانی، هنگام فیلمبرداری صحنه‌ای در شهر بیروت، بازتاب‌های گسترده و حواشی فراوانی داشت.

بدلکاران در جدال با خطر، به مدد آموزه‌ها و تجربیات مختلف، صحنه‌های محیرالعقول را بر پرده سینما و صفحه تلویزیون خلق می‌کنند. جدال بدلکاران حرفه‌ای با خطر اما، گاه پایانی تراژیک را به همراه دارد.

هفته گذشته ارشا اقدسی، بدلکار نامدار ایرانی، در صحنه فیلمبرداری دچار سانحه شد و سپس چشم از جهان فرو بست. مهسا احمدی، نخستین زن بدلکار ایرانی که ده سال همکار ارشا اقدسی بوده و چند سالی است در هالیوود مشغول بدلکاری است، در حال حاضر در کنار اندی آرمسترانگ رئیس صنف بدلکاران آمریکا و گری پائول رئیس صنف بدلکاران انگلستان، تیم سه نفره کارشناسی بررسی دلایل فوت ارشا اقدسی را تشکیل داده‌اند.خانم احمدی در گفت‌و‌گو با آرین ریسباف از صدای آمریکا گفت که حال آقای اقدسی پس از وقوع این حادثه و از لحظه ورود به بیمارستان وخیم بود و یعد از حدود سه روز کما پزشکان اعلام کردند که دیگر هیچ امیدی نیست.

او تاکید کرد که جوانب مختلف این موضوع هنوز در دست بررسی است.

مهسا احمدی که در فیلم «اسکای فال» از مجموعه فیلم‌های جیمز باند، با ارشا اقدسی همکاری داشته و برای همین فیلم برنده «جایزه انجمن بازیگران فیلم» شده، درباره حواشی رخ داده پس از سانحه می‌گوید که ارشا هیچ وقت دوست نداشت اگر روزی برایش اتفاقی افتاد، «هیچ عکسی، هیچ اخباری از وضعیت و حالش» منتشر شود.

ارشا اقدسی حالا به دوست و همکار سابقش پیمان ابدی، که دلیل و انگیزه او در ورود به دنیای بدلکاری بود، پیوسته است.

XS
SM
MD
LG