لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۹

شرکت آمازون برای ایجاد سرویس اینترنت، ماهواره به فضا می‌فرستد


شرکت آمازون
شرکت آمازون

شرکت آمازون یک گام دیگر به فضا و ایجاد شبکه اینترنت خود نزدیک‌تر شده است و در آینده قادر به ارائه این سرویس به کاربران و مشتریان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» این شرکت قصد دارد با ارسال ماهواره به مدار زمین، به صورت مستقیم به کشورهای مختلف جهان خدمات اینترنتی ارائه دهد.

با تصویب دولت آمریکا، شرکت آمازون با هدف ایجاد شبکه جهانی اینترنت، بیش از ۳۲۰۰ ماهواره به نقاط مختلف مدار زمین می‌فرستد.

دیو لیمپ، از مدیران آمازون، ضمن اعلام این خبر، یادآور شد که بسیاری از مردم از فقدان سرویس اینترنت مطمئن رنج می برند و در انجام امور شغلی یا تحصیلی خود، به ویژه در این دوران اخیر دچار مشکل هستند.

به گفته آمازون، این شرکت به زودی یک مرکز پژوهشی برای طراحی و آزمایش ماهواره های خود در «ردموند» واشنگتن افتتاح میکند و ۱۰ میلیارد دلار به این پروژه اختصاص می دهد.

علاوه بر آمازون شرکت های دیگری مانند «اسپیس اکس» در این زمینه فعالیت می کنند و ماهواره هایی در مدار زمین دارند.

اسپیس ایکس به مدیریت ایلان ماسک، در این زمینه از آمازون پیش است و طرح این شرکت برای پرتاب ماهواره در جهت ایجاد سرویس جهانی اینترنت، در سال ۲۰۱۸ تصویب شد.

جف بزوس
جف بزوس

جف بزوس، مدیر آمازون، از علاقمندان به فضا است و با توجه به سرمایه هنگفت خود، طرح‌های بزرگ و نامتعارفی دارد.

او صاحب یک شرکت اکتشافی فضایی است که تلاش می کند در آینده، با انتقال تجهیزات و وسایل سنگین، کارخانه‌های بزرگ و صنعتی را به خارج از زمین منتقل کند تا از آلودگی های محیط زیست کاسته شود.

هنوز جزئیات پروژه اینترنت جهانی آمازون مانند زمان شروع یا چگونگی‌ ارائه خدمات آن مشخص نیست، ولی به گفته کمیته فدرال ارتباطات که این طرح را تصویب کرده است، نیمی از ماهواره های آمازون باید تا تابستان سال ۲۰۲۶ در مدار زمین باشند.

XS
SM
MD
LG