لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۶

شرکت «ایر‌بی‌ان‌بی» پذیرای بیست هزار پناهجوی افغانستانی در سراسر جهان خواهد بود


برایان چسکی، مدیر عامل ایر‌بی‌ان‌بی
برایان چسکی، مدیر عامل ایر‌بی‌ان‌بی

شرکت «ایر‌بی‌ان‌بی» سه شنبه گفت که پذیرای بیست هزار پناهجوی افغانستانی خواهد بود و آنها را در کشورهای مختلف جهان اسکان خواهد داد. هرچند هنوز مشخص نیست که این شرکت تا چه مدتی میزبان این پناهجویان خواهد بود و هزینه‌های مربوطه را پرداخت می‌کند.

ایر‌بی‌ان‌بی بازار مجازی اجاره کوتاه مدت خانه یا اتاق است و از طریق اپلیکیشن نیز در دسترس مشتریان قرار دارد.

به گزارش آسوشیتدپرس، برایان چسکی، مدیر عامل این شرکت، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که «آوارگی و اسکان مجدد مهاجرین افغانستانی در آمریکا و کشورهای دیگر، از بزرگ‌ترین بحران‌های بشردوستانه عصر ما است.»

او با اشاره به احساس مسئولیت ایر‌بی‌ان‌بی در این زمینه، ابراز امیدواری کرد که مدیران سایر شرکت‌های تجاری نیز برای کمک به مهاجرین افغان وارد عمل شوند، زیرا «زمانی برای از هدر دادن وجود ندارد.»

آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد ماه گذشته اعلام کرد که از ماه ژانویه حدود ۲۷۰ هزار افغانستانی دیگر در داخل آن کشور، عمدتا به دلیل ناامنی و خشونت آواره شده‌اند.

ایر‌بی‌ان‌بی در گذشته نیز در زمینه ایجاد پناهگاه رایگان برای نیازمندان فعال بوده است.

این شرکت از سال ۲۰۱۲ تاکنون بیش از ۷۵ هزارنفر را که به دلیل بحران‌های مختلف مجبور به جابجایی یا فرار شده‌اند، یا حتی کادر درمانی و نیروهای امدادی را که به یاری قربانیان همه‌گیری ویروس کرونا، سیل و زلزله شتافتند، به صورت موقت اسکان داده است.

مدیر عامل ایر‌بی‌ان‌بی در عین حال از افرادی که مایل هستند اتاق یا خانه خود را در اختیار مهاجران افغانستانی قرار دهند و در این پروژه انسان‌دوستانه مشارکت داشته باشند خواست که به تارنمای این شرکت مراجعه کنند.

ایر‌بی‌ان‌بی درحدود یکصدهزار شهر جهان فعال است و تقریبا در تمامی کشورهای پنج قاره جهان حضور دارد.

XS
SM
MD
LG