لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۳

۳۰۰ چهره دانشگاهی و علمی و مدیران مقیم آمریکا به پرزیدنت بایدن: «سیاست قاطع» مقابل رژیم ایران ادامه یابد


جو بایدن رئيس جمهوری آمریکا
جو بایدن رئيس جمهوری آمریکا

سیصد چهره دانشگاهی و مدیران ایرانی مقیم ایالات متحده در نامه‌ای به پرزیدنت جو بایدن، خواستار ادامه «سیاست قاطع» توسط دولت او مقابل رژیم حاکم بر ایران شدند.

در نسخه‌ای از این نامه که به فارسی و انگلیسی در اختیار بخش فارسی صدای آمریکا قرار گرفته، ۳۰۰ فعال دانشگاهی، دانشمند، مدیران صنایع و مشاغل، خواستار سیاست قاطع دولت بایدن در برابر «رژیم حاکم بر ایران» و حمایت از «مردم آزادیخواه ایران» شدند.

«کمیته متخصصین ایرانی برای سیاست در قبال ایران» در این نامه با اشاره به «ابعاد شرورانه» اقدامات ایران و «کارنامه حقوق بشر رژیم در سرکوب مخالفان» در داخل و خارج کشور، از رئیس جمهوری آمریکا خواستند از یک جمهوری دموکراتیک سکولار غیر اتمی در ایران حمایت کند.

امضاکنندگان نامه از پرزیدنت بایدن می خواهند جلوی «فعالیت های رژیم ایران در صدور تروریسم در منطقه و ورای آن» را بگیرد و ایران را در محور سیاست اعلام شده دولت خود، یعنی سیاست دفاع از حقوق بشر و دموکراسی قرار دهد.

امضاکنندگان می گویند از اینکه پرزیدنت بایدن تاکید کرده است در بازگشت ایران به میز مذاکره، تحریم ها علیه حکومت ایران لغو نخواهد شد، دلگرم شده اند.

در این نامه همچنین بر این نکته تاکید شده است که در هیات حاکمه ایران، «جناح معتدل» وجود ندارد و ایالات متحده نباید اشتباه گذشتگان در ترجیح جناح میانه رو در حکومت ایران بر جناح تندرو را تکرار کند.

نسخه کامل این نامه به فارسی در زیر آمده است:

برای دیدن نسخه انگلیسی و اسامی امضاکنندگان نامه، اینجا کلیک کنید.

XS
SM
MD
LG