لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۶

بحران سوریه - آخرین خبرها

بحران سوریه در حالی ادامه دارد که روسیه، ایران، عراق و سوریه در اتحادی جدید، علیه داعش عمل می کنند. همزمان ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا به حملات خود به داعش ادامه می دهد.

سفر اسد به مسکو، بیست روز بعد از شروع حمله هوایی روسیه به مواضع داعش صورت گرفته است. این حملات با انتقادهایی از سوی مخالفان اسد و برخی دولت های غربی روبرو شده است. ارتش آزاد #سوریه که گروه مخالف بشار اسد است، اعلام کرده #روسیه در حملات موشکی، تنها #داعش را هدف نگرفته و برخی گروه های مخالف #اسد را نیز مورد حمله قرار داده است.

این اولین سفر بشار #اسد به خارج از #سوریه بعد از آغاز بحران در این کشور از سال ۱۳۸۹ است.

رسانه های روسیه با انتشار عکسهایی، از سفر غیر منتظره بشار #اسد، رئیس جمهوری #سوریه به مسکو خبر داده اند. دیمتری پسکوف، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری #روسیه اعلام کرد این دیدار شامگاه سه شنبه در کرملین صورت گرفته است.

در حمله های هوایی روسیه به شمال سوریه، ۴۵ نفر کشته شده اند.

سازمان ملل اعلام کرد تنها در چند روز اخیر و همزمان با افزایش فعالیت های نظامی، ۳۵ هزار نفر در نزدیکی حلب سوریه از محل زندگی خود کوچ کرده اند. نهادهای کمک کننده نگران هستند که خانواده ها شب ها را در خارج خانه گذرانده اند.

به نظر می رسد با اظهارات تندی که مقام های وزارت خارجه ایران و عربستان علیه یکدیگر عنوان کرده اند، سفر وزیر خارجه آلمان به منطقه برای نزدیک کردن دیدگاهها در حل بحران سوریه ناکام مانده باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران سخنان وزیر خارجه عربستان در مورد نقش ایران در سوریه را سخیف و خارج از عرف دیپلماتیک عنوان کرد.

با حمایت ایران و روسیه، ارتش سوریه حمله گسترده به سوی حلب را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در این عملیات که از اهمیت راهبردی زیادی برخوردار است، علاوه بر جنگنده‌های روسی، "صدها تن از نیروهای ایران و حزب الله لبنان" نیز شرکت دارند. گفته می‌شود تقریبا ۷۰ هزار نفر از غیرنظامیان سوری که در مناطق جنوبی شهر حلب ساکن بودند، از برابر مهاجمان گریخته‌اند.

احمد داوود اغلو، نخست وزیر ترکیه گفت مسکو به آنکارا اعلام کرده این پهپاد که روز جمعه سرنگون شد، متعلق به روسیه نبوده است.

ترکیه روز دوشنبه گفت پهپادی که اخیرا نیروی هوایی این کشور نزدیک مرز سوریه سرنگون کرد ساخت روسیه بود.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG