لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۸

راننده تاکسی لاس وگاس بسته ٣٠٠ هزار دلاری را بازگرداند


جراردو گامبوا، راننده تاکسی لاس وگاس بسته پول ٣٠٠ هزار دلاری را به صاحبش بازگرداند. گامبوا که تصور کرده بود که مسافر بسته شکلاتی را روی صندلی جا گذاشته اما در نهایت متوجه شد که یک بسته پول نقد بوده، و با بازگرداندن آن به صاحبش، مدال افتخار صداقت را از آن خود کرده است.

ظاهراً این مبلغ قابل توجه پول نقد متعلق به یک پوکرباز بوده که هویت او افشا نشده است.

شرکت تاکسی رانی لاس وگاس جراردو گامبوا را راننده سال خود خواند و یک هزار دلار پاداش نقدی و هزینه صرف شام دو نفر در یک رستوران را به او پرداخت.

گامبوا به روزنامه «Las Vegas Review-Journal» گفته است زمانی که متوجه یک بسته شد که با بسته بندی قهوه ای روی صندلی پشت تاکسی جا مانده بود، مسافر دیگری داشت و بعد به یک چراغ راهنمایی رسید، درون بسته را نگاه کرد.

گامبوا که طی ١٣ سال گذشته راننده تاکسی بوده است به روزنامه «لاس وگاس سان» گفته است «من به مسافرم گفتم تو شاهد من هستی و بعد بلافاصله با مسئولم در شرکت تاکسیرانی تماس گرفتم».

او ۶ بسته اسکناس های ١٠٠ دلاری را به دفتر مرکزی شرکت تاکسیرانی برد و پلیس لاس وگاس و مقامات کازینو حدس زدند این پول به پوکرباز تعلق دارد.

گامبوا گفت مرد مسافر به او ٥ دلار انعام داده بود و از هتل «Cosmopolitan » به برج «Palms Place» رفته بود. گامبوا به سمت هتل «Bellagio» رانده بود که مرد دربانی که به مسافر دیگری کمک می کرد سوار تاکسی شود، متوجه این بسته شد.

شناسایی صاحب پول و بازگرداندن آن به وی چندین ساعت طول کشید. او اطلاعات گامبوا را دریافت کرد و همان لحظه هیچ پاداشی به او نداد.

گامبوا به روزنامه «سان» چاپ لاس و گاس گفت «اگر پاداشی هم ندهد، اشکالی ندارد. من چشم داشتی برای پاداش ندارم، من فقط می خواستم کار درست را انجام بدهم و سپاسگزار قدرشناسی شرکت هستم».
XS
SM
MD
LG