لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۳

آخرین اطلاعات از تحقیقات پلیس درباره تیراندازی لاس وگاس


مردم به یاد قربانیان کشتار در لاس وگاس شمع روشن کردند.
مردم به یاد قربانیان کشتار در لاس وگاس شمع روشن کردند.

در آخرین تلاش‌ها برای یافتن انگیزه تیرانداز لاس وگاس، پلیس اعلام کرده است که او پیشتر نیز در چند هتل دیگر اتاق‌هایی مشرف به محوطه کنسرت گرفته بود.

پلیس لاس وگاس می‌گوید هنوز موفق نشده انگیزه استفان پداک تیرانداز کشتار دسته‌جمعی در کنسرت یکشنبه ۱۰ مهر در این شهر را پیدا کند.

کارکنان هتلی که او از آنجا تیراندازی می‌کرد به پلیس گفته‌اند که او به طور مشخص خواهان اتاقی در طبقات بالا و مشرف به فستیوال و کنسرت موسیقی شده بود.

پلیس در اتاق پداک در هتل ۲۳ تفنگ و ۱۲ وسیله تبدیل تفنگ به مسلسل پیدا کرد. ۲۶ اسلحه دیگر نیز در خانه‌های پدوک پیدا شد.

پداک یک هفته قبل از واقعه یکشنبه نیز اتاقی در یک ساختمان دیگر در لاس وگاس اجاره کرده بود که مشرف به کنسرت موسیقی دیگر در این شهر بود.

براساس تحقیقات پلیس دو ماه پیش نیز پداک اتاق‌هایی در یک هتل شیکاگو مشرف به فستیوال لولاپازولا رزرو کرده بود که هر سال صدها هزار نفر را به خود جلب می‌کند.

در همین حال پلیس در لاس وگاس برای کسب اطلاعات بیشتر به مردم متوسل شده است.

مامور ویژه اف بی آی در پرونده لاس وگاس گفته است: «ما یک کمپین اطلاعاتی را آغاز کرده‌ایم تا بتوانیم از وقایع منجر به تیراندازی با خبر شویم . تابلوهای این کمپین در سراسر لاس وگاس برپا شده است. ما از مردم درخواست کرده‌ایم هر اطلاعی را که فکر می‌کنند می‌تواند به روشن ساختن واقعه کمک کند با ما در میان بگذارند. ما تا روشن شدن حقایق از تلاش دست بر نمی‌داریم.»

آخرین جزییات از تیراندازی مرگبار لاس وگاس

یک مقام اف بی آی نیز گفته است بازجویان در حیرتند که چگونه فردی بدون سو سابقه، توانسته است دست به چنان کشتار هولناکی بزند. در جریان تیراندازی استیون پداک به یک فستیوال موسیقی در فضای باز،۵۸ نفر کشته و ۵۲۷ نفر زخمی شدند.

مردم در محوطه‌ای که صحنه این مرگبارترین تیراندازی در تاریخ معاصر آمریکا بوده است، با برپا کردن صلیب‌هایی که عکس قربانیان روی آنها نصب شده است و نیز با گذاشتن دسته‌های گل و شمع، یاد آنان را گرامی می‌دارند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG