لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۴

لری، کارمند وظیفه شناس دولت بریتانیا در پست خود باقی می ماند


بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج می شود.دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، جای خود را به ترزا می می دهد. اما کسی که بی اعتنا به تغییرات جاری، در ساختمان شماره ۱۰ خیابان داونینگ سر کار خودش باقی می ماند، لری است، موش گیر ارشد مقر نخست وزیری بریتانیا.

لری، در ماه فوریه سال ۲۰۱۱، از پناهگاه حیوانات نجات پیدا کرد و به استخدام دولت بریتانیا در آمد تا خانه نخست وزیر را از موش های ریز و درشت پاکسازی کند.

لری، جدی و پر کار است. مسئولیت های روزانه او شامل خوش آمد گویی به مهمانان، بررسی مبل ها و صندلی ها برای چرت راحت بعد از ظهر و برنامه ریزی برای مقابله با معضل موش ها است. او رابطه خوبی با خبرنگاران ندارد و از خوش و بش با آدم ها هم پرهیز می کند. از معدود کسانی که لری با او با احترام برخورد کرد باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا است.

لری: نگران نباش دیو (مخفف دیوید) حداقل اوباما یکی از ما دو تا را دوست دارد

رئیس لری، دیوید کامرون همواره وانمود می کرد که این کارمند سختکوش ومسئولیت پذیرش را دوست دارد اما از رفتارش مشخص بود که رابطه اش با گربه ها چندان خوب نیست. کامرون، اما با انتشار عکسی در توییتر گفت این هم مدرکی از علاقه من به لری.

لری تنها گربه شاغل در دولت بریتانیا نیست. رقیبش، گربه سیاه و سفیدی به نام پالمرستون است که در ماه آوریل سال ۲۰۱۶، به استخدام وزارت خارجه بریتانیا در آمد. او هم مثل لری گربه ای نجات یافته است و حالا باید با رئیس جدید بوریس جانسون سر کند.

این دو، علی رغم شباهتهای زیاد، چندی پیش با هم دست به یقه شدند. لری در این جنگ پنجه هایش را زخمی کرد و برایش هفت روز استراحت مطلق در خانه تجویز شد. در این میان پالمرتسون کنجکاو از ناتوانی لری استفاده کرد و یواشکی وارد مقر نخست وزیری شد. این بار، پلیس او را بیرون انداخت. پالمرتسون گربه زرنگی است و در گرفتن موش ها خبره است. چیزی که فشار بیشتری بر لری می گذارد تا کارآیی بالاتری داشته باشد.

پالمرستون : انتخاب لباس برای روز اول کار سخت است . من تاکسیدو پوشیدم.

هر دو گربه، در توییتر با طرفدارانشان در ارتباط هستند. پالمرتسون، در توییتر حدود هزار و چهارصد هوادار دارد و لری که مدت طولانی تری در دولت بوده بیش از هشتاد و چهار هزار نفر.

پالمرتسون در توییتهایش لری را مسخره می کند و از دشواری های شغل دولتی می نویسد. لری بیشتر خبرهای روز را در قالب خاطرات شخصی و با زبان طنز توییت می کند. او در مورد مسائل سیاسی هم نظر می دهد و سیاستمداران کشورش را دست می اندازد.

دولت بریتانیا می گوید استخدام این گربه ها تأثیری بر میزان مالیات شهروندان ندارد.

XS
SM
MD
LG